Nove_SeloНове Село - село, що розташоване у Виноградівському районі. Центр сільської ради, розташоване в долині Тиси, в 11 км від районного центру і в 4 км від залізничної станції Вилок.

Населення - понад 1 500 чоловік.

У Новому Селі розміщена бригада № 1 колгоспу «Іскра» (центральна садиба знаходиться в селі Фанчиково). За бригадою закріплено 764 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 550 га орної землі, 16 га саду, 18 га виноградників, 150 га пасовищ. Вирощують зернові (переважно пшеницю, кукурудзу) та овочеві (головним чином помідори, огірки, капусту) культури. Розвинене виноградарство. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. За самовіддану працю 6 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами і медалями СРСР, в їх числі ланковий механізованої ланки Ю. С, Яношик удостоєний орденів Жовтневої Революції і трудового червоного прапору, ланкові І. І. Чугай, Е. І. Романець і А. С. Блонар - ордена Трудового Червоного Прапора.

На території Нового Села працюють: восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, дільнична амбулаторія, дитячий садок, 2 магазини, їдальня, відділення зв'язку.

Перші згадки про Нове Село виявлені в письмових джерелах 1484 У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1925 р. створена сільська організація КПЧ, організаторами якої були Г. Г. Болдог і А. А. Молнар. У роки окупації Нового Села Угорщиною фашисти замучили у в'язниці 6 місцевих жителів, більше 20 - викрали на каторжні роботи до Німеччини. 

У Новому Селі є пам'ятник архітектури - костел XV століття.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код