Onok2Онок - село, яке розташоване у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташований в 10 км від районного центру і залізничної станції Виноградово-Закарпатське.

Населення - близько 2 700 осіб.

В Оноці розміщено відділення радгоспу «Виноградівський» (центральна садиба знаходиться в м. Виноградові), за яким закріплено 1318 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 698 га орної землі, 369 га пасовищ, 80 га сінокосів. Відділення спеціалізується в вирощуванні винограду; розвинене садівництво. За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 7 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора - ланкова Ю. Ю. Свищо і доярка М. Ю. Свищо.

На території Онока працюють: середня школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, амбулаторія, магазини, їдальня, швейна майстерня, відділення зв'язку.

Перші згадки про Онок виявлені в письмових джерелах 1598 У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1921 р. створена сільська організація КПЧ. У 1923 р. під керівництвом комуністів селяни зібрали на полях поміщика Кравса урожай вівса і кукурудзи і розділили його між собою. У 1936 р. комуністи організували збір грошей у фонд допомоги бореться Іспанії. У роки хортистської окупації фашисти репресували сільських активістів, а керівника сільської організації КПЧ І. М. Чейпеш відправили в концтабір, де він і загинув. 

У центрі Оноку в 1976 р. відкритий монумент на честь загиблих радянських воїнів-визволителів і воїнів-односельчан.

Уродженцями Оноку є доктор економічних наук Ю. Ю. Тупиця і кандидат медичних наук Л. Л. Потоки.

Історія міст і сіл Закарпаття

Loading...

Коментарі   

0
вввввввввввввввввввв
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) (^o^) :-)
27 грудня 2013 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код