PidvynohradovoПідвиноградів (до 1948 р. - Ардовець) - село, що знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташований в 5 км від районного центру і за 3 км від залізничної станції Фанчиково.

Населення – понад 3 500 осіб.

Сільраді підпорядковані села Вербовець, Матієво та Руська Долина.

У Підвиноградові розміщена центральна садиба колгоспу «Жовтнева перемога», за яким закріплено 1897 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1286 га орної землі, 34 га саду, 540 га пасовищ. Вирощують зернові (переважно пшеницю, кукурудзу, ячмінь) і овочеві (переважно помідори, перець, огірки) культури. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства і культури 18 передовиків удостоєно урядових нагород, в т. ч. звання Героя Соціалістичної Праці - голова колгоспу А. І. Співак, ордена Леніна - вчитель Ю. М. Штефан, бригадир П. В. Марян і зоотехнік М. Д. Лемак, орденів Жовтневої Революції і Трудового Червоного Прапора - ланковий Ю. М. Зозуліч, ордена Трудового Червоного Прапора (двічі) - бригадир Ю. І. Буркало.


На території Підвиноградова працюють: середня школа, дитячий садок, будинок культури (з залом на 350 місць), клуб, бібліотека, амбулаторія, магазини, універмаг, відділення зв'язку.

Перші згадки про Підвиноградів виявлені в письмових джерелах 1295 р. в березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1925 р. створена сільська організація КПЧ, ініціаторами створення якої були В. І. Попович, І. М. Вашкеба, А. І. Роман і Л. М. Білак.  У 1966 р. в центрі села на честь полеглих радянських воїнів-визволителів і воїнів-односельців споруджено монумент Слави.

У Підвиноградові встановлений бюст організатора колгоспу і першого його голови Героя Соціалістичної Праці А. І. Співака.

У Руській Долині є архітектурна пам'ятка - церква XIV ст.

На території Підвиноградова виявлені залишки поселення епохи неоліту і бронзи (IV і II тисячоліття до н. Е..), У с. Матіїв - епохи неоліту, у Руської Долини знайдені кам'яні знаряддя праці епохи бронзи.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код