ТековоТеково - село, що знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване на лівому березі Тиси, в 6 км від районного центру. На території села знаходиться залізнична станція Гудя на лінії Королево - Дяково. Населення - 1550 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Гудя.

У Текові розміщена бригада колгоспу «Україна» (центральна садиба знаходиться в с. Сасово). За бригадою закріплено 201 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 90 га орної землі, 17 га саду, 14 га виноградників, 80 га пасовищ. Вирощують зернові (в основному пшеницю і кукурудзу), технічні (переважно тютюн) культури, кормові буряки. Тваринництво - м'ясного напряму. 11 передовиків виробництва удостоєні урядових нагород, в їх числі орденів Жовтневої Революції і «Знак Пошани» - ланкова Й. І. Шуба, ордена Трудового Червоного Прапора - ланкова М. М. Петрівка, екскаваторник І. М. Дудаш.

На території Текова працюють: восьмирічна школа, дитячий садочок, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, торгівельний комплекс, магазини, ощадкаса.

Теково відоме з першої половини XIV ст. У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1925 р. з ініціативи Ю. М. Уйфалуши і С. І. Попа створена сільська організація КПЧ. П На території Текова виявлені залишки поселення епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. Е..), Зустрічаються римські монети II ст. нашої ери.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код