Велика ПаладьВелика Паладь (до 1946 р. - Нодь Паладь) - село, розташоване на півдні Виноградівського району. Центр сільської ради. Розташована на затисянський рівнині, на лівому березі Тиси, в 35 км від районного центру і в 15 км від залізничної станції Вілок на лінії Солотвино - Батьово. Населення - 1757 чоловік. Сільському Раді підпорядковане село Заболоття.

В селі знаходиться бригада колгоспу «Прикордонник» (центральна садиба - у с. Петрово), за якою закріплено 2093 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1682 га орної землі, 75 га саду, 18 га виноградників, 290 га пасовищ, 28 га сінокосу. Вирощують зернові (переважно пшеницю, кукурудзу), кормові культури, фрукти і тютюн. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. З підсобних підприємств діють колгоспні цегельний завод, сувенірний та швейний цехи. 

На території Великої Паладі працюють: восьмирічна школа, дитсадок, бібліотека, будинок культури, дільнична амбулаторія, аптека, відділення зв'язку, будинок побуту, магазини.

Перші згадки про Велику Паладь виявлені в письмових джерелах 1325 У березні-квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1928 р. створена сільська організація КПЧ. 24 жовтня 1944 частини Червоної Армії визволили Велику Паладь від фашистів.

На території Великої Паладі виявлені залишки поселень: епохи неоліту, міді і бронзи (V, IV і II тисячоліття до н. Е..). Знайдений скарб бронзових виробів епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. Е..).

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код