Ukrajinski_KarpatyУкраїнські Карпати – це частина гірської системи східних Карпат, що поділяються на зовнішні східні Карпати та внутрішні східні Карпати на Заході України.

Довжина Карпат становить 280 кілометрів, ширина понад 100 км. Окрім Закарпатської області, ці гори займають ще й територію Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Площа понад 24 тис. км². Гірські хребти, розділені поздовжніми куточками та розмежовані глибокими поперечними долинами і простягаються переважно з північного-заходу на південний-схід.

Hoverla1Гора «Говерла» - найвища вершина Українських Карпат і безумовно найвища точка України. Вершина Говерли знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря. Можливо   «Говерла» і не належить повністю нашому Закарпаття, але взявши до уваги те, що це найвища точка нашої держави, і має певне, значне відношення до Закарпатської області, оминути її боком було б невдячною справою. Розташована гора на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора. Якщо взяти до уваги території Закарпаття, то це територія Рахівського району, Закарпатської області. Неподалік підніжжя гори знаходяться такі закарпатські населені пункти, як Ясіня, Лазещина.

Rebra2Гора «Ребра» - одна з найвищих вершин українських Карпат, однак є й найнижчим українським «двотисячником». Верхня точка Ребри знаходиться на висоті 2001 метр над рівнем моря. Знаходитсья вона у центральній частині хребта «Чорногора», поміж вершинами «Туркул» (на північному заході) та «Бребенескул» (на південному сході), а також «Гутин Томнатик» (на півдні). Гра знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Blyznycja1Близниця (Близниці) – вершина Українських Карпат, що знаходиться в Рахівському районі Закарпатської області. Вона є найбільшою вершиною Свидецького хребта. Найближчими населеними пунктами є: смт. Ясіня, с. Кваси.

Близниця складається з двох вершин:

Велика (південна) Близниця – 1883м.

Мала Близниця – 1778м.

Petros1Гора «Петрос» - одна з найвищих вершин Чорногорського хребта, знаходиться в північно-західній частині хребта, між горами «Шешул» та «Говерла». ЇЇ висота - 2020 м над рівнем моря. Петрос друга за величиною гора після Говерли. Західний і південно-західний схили круті з численними кам'яними розсипами, північний і північно-східний - урвисті, зі скельними виступами. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Покритий переважно субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (до висоті 1530-1600 м). Взимку досить часто бувають сніжні лавини. Є туристський притулок на південних схилах нижче полонини Рогнеска.

pip_ivan2Гора «Піп Іван» Чорногорський - одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Вона знаходиться в південно-східномій його частині, на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей. «Піп Іван» входить в число «двохтисячників». Його вершина має висоту 2020,6 Гора має форму піраміди, з кам'яними розси­пами у верхній частині. Знаходиться в межах Карпатського державного національного парку. На вершині гори - звалища польської астрономо-метеорологічної обсерваторії «Білий Слон».

Свою назву дістала від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі. Наразі від скелі залишилася безформна купа каміння. Має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні розсипища. Є давньольодовикові форми рельєфу. Також слід зазначити, що гора «Піп Іван» знаходиться в зоні Карпатського національного природного парку.

Gemba1Гора «Гемба» знаходиться в Карпатських горах, в зоні Боржавської полонини. «Гемба» є однією з найвищих точок полонини «Боржава». одна з найвищих вершин гірського масиву Полонина Боржава. Гора розташована в Закарпатській області. Її висота становить 1498 метрів над рівнем моря.

BrebeneskulБребенескул – одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Ця гора розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, між горами Менчул та Ребра. Її вершина сягає 2 032 метрам. Поверхня гори куполоподібна.

У Карпатах прокладено чимало туристичних стежок , одна з таких проходить по Чорногірському хребту до гори Бребенескул - однієї з найкрасивіших і високих гір Українських Карпат. Вершина входить до п'ятірки гір « двохтисячників » у Чорногірському масиві. У своїй пишності її перевершує тільки Говерла, яка на 29 метрів вища за Бребенескул. Говерла знаходиться на стику двох областей : Івано- Франківської і Закарпатської , а Бребенескул - в самому центрі Чорногірського хребта . Якщо Ви приїжджаєте на відпочинок у Карпати, Виекстремал та любитель покоряти гірські вершини, і зробите екскурсію-прогулянку бодай до одної з цих вершин, Ви переконаєтесь, що це було того варте.

Гутин ТомнатикГутин Томнатик - Одна з найвищих вершин України, знаходиться у південних відрогах головного хребта Чорногори, у межах Закарпатської області. Трапляються льодовикові форми рельєфу. Біля північно-східного підніжжя вершини у давньольодовиковому карі, на висоті 1 801 метр знаходиться озеро Бребенескул.

Гора МенчулГора Менчул – знаходиться в південно-східній частині масиву Чорногора між горами Дземброня та Бребенескул, що в українських Карпатах. Вершина гори знаходиться на території Івано-Франківщини (Верховинський район), а південно-західні схили розташовані в межах Закарпаття.