Gemba1Гора «Гемба» знаходиться в Карпатських горах, в зоні Боржавської полонини. «Гемба» є однією з найвищих точок полонини «Боржава». одна з найвищих вершин гірського масиву Полонина Боржава. Гора розташована в Закарпатській області. Її висота становить 1498 метрів над рівнем моря.

Вершина Гемби куполоподібна, вигнута півмісяцем. Підніжжя гори вкриті лісами, вище розташовані полонини. На північних Gemba2схилах гори розташований один з найвідоміших та найкрасивіших водоспадів України — «Шипіт». На північний схід від гори розташовані два села (гірськолижні курорти): Пилипець та Подобовець.

«Гемба», як і багато інших гір Закарпаття є досить популярним об'єктом туристів, які полюбляють підкорювати гірські вершини. Через вершину проходить пішохідний маршрут «Вершинами Боржави», який починається у Воловці і веде до Міжгір'я (або у зворотному напрямку). На північних та північно-східних відногах гори діє 8 підйомників для гірськолижників. Тут розташований другий за висотою гірськолижний курорт України (після Драгобрату), який має найдовшу в Україні гірськолижну трасу: приблизно 3,5 км.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код