На головну Санаторії

1_san_Shayan

На базі місцевих мінеральних вод у 1952 році був відкритий будинок відпочинку, а в 1957 р. одним із перших на схилах Виторлаг - Гутинського хребта на висоті 210 м над рівнем моря був зведений санаторій “Шаян”. Санаторій розташований на лівому березі ріки Тиси біля підніжжя гори Великий Шаян, що разом із горами Середній і Малий Шаян оточує курортну зону, залишаючи відкритим лише східний напрямок. Завдяки цьому формується своєрідний місцевий мікроклімат з майже безвітряною м'якою погодою. Порівняно тривала весна, нежарке літо , тепла осінь і м'яка зима. Середньорічна температура повітря дорівнює +8,7 градусів за Цельсієм. Найтепліші місяці - липень і серпень. Чудовий ландшафт місцевості з багатою і різноманітною рослинністю. Нині це – відома далеко за межами країни здравниця.

Лікування

В санаторії висококваліфікований медичний
4_san_Shayanu
персонал і хороша лікувально-діагностична база, що дозволяє забезпечити повноцінним і ефективним лікуванням всіх хворих із захворюваннями органів травлення.

Основний лікувальний чинник курорту - численні джерела лікувальних мінеральних вод, які містять різні макро- та мікроелементи, зокрема залізо, бор і фтор. Останній відносять до адаптогенів-радіопротекторів, котрі захищають організм від різних несприятливих факторів - біологічних, хімічних, фізичних. Серед них - вуглекисла холодна мало мінералізована крем'яниста гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», загальною кількістю гідрокарбонатів вона наближається до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віши-селестон»(Франція), проте належить до Ділежанського типу через наявність в її складі мета кремнієвої кислоти. Смак цієї "чарівної" мінеральної водички, мають змогу оцінити шанувальники і гурмани в багатьох куточках нашої Зеленої Планети.

Є бювет мінеральної води, бальнеологічна лікарня з діагностичними та лікувальними кабінетами, інгаляторій, аеросолярій, масажні кабінети, зал ЛФК, відділення фізіотерапії.

2_baseyn_v_Shayani 3_Byvet_Shayan

Лікувально-оздоровчі послуги:

1. Бальнеотерапія.

Питний прийом природної мінеральної води (за спеціальними методиками). Загальні природні вуглекислі мінеральні ванни.

2. Водолікування (гідротерапія). Підводний струминний масаж, висхідний та циркулярний душ.

3. Промивання та порожнинні процедури. Промивання кишківника.

4. Теплолікування. Озокеритотерапія.

5. Електротерапія. Світлолікування. Всі види електрофізіотерапевтичних впливів. У тому числі гальванотерапія, іонофорез, діадинамічні токи, електро­лікування хвилями в короткому ультракороткому діапазоні, селективна імпульсна електротерапія, інтерференція, магнітотерапія. Ультразвукове лікування.

6. Лікувальна фізкультура. Механотерапія. Масаж. Лікувальна гімнастика, лікувальний масаж, мануальна терапія.

7. Психотерапія, релаксаційні процедури, нетрадиційна медицина, акупунктура.

8. Інші процедури. Інгаляції, гідромасаж ясен, вагінальні зрошення, фітотерапія, аромотерапія.

Детальніше про показання, протипоказання та методи лікування дивіться на сторінці

Мінеральна вода "Шаянська"

Мінеральна вода Закарпаття "Шаянська" відноситься до лікувально-столових, гідрокарбонатно-натрієвих кремнієвих, сильногазованих мінеральних вод. Поставляється в пляшки 0,5л. ПЕТ (10-12 штук в упаковці) та 1,5л. ПЕТ (6-8-10-12 штук в упаковці). Загальга мінералізація 3-5 г/дм3. Сторк зберігання - 180 днів.

Мінеральна вода "Шаянська"® виробництва ТОВ фірми "Маріам"® розливається безпосередньо зі скважини №242 курортного села Шаян завдяки спеціальному трубопроводу, сертифікованому Україною та Словаччиною, за особливою технологією, що виключає контакт води з повітрям і дозволяє зберегти весь арсенал її смакових і лікувальних властивостей.

Мінеральна вода "Шаянська" має приємний смак, відмінно втамовує спрагу, підіймаючи при цьому тонус організму і наповнюючи його життєво необхідними мікроелементами, а за свої лікувальні якості отримала назву цілюща і славу далеко за межами Закарпаття.

 

 

Рекомендації по лікувальному використанню мінерної води «Шаянська»

Мінеральну воду "Шаянська", яка відноситься до групи гідрокарбонатно-натрієвих кремнієвих лікувально-столових мінеральних вод, добувають зі свердловини №242 природного походження мінеральної води села Шаяни Хустського району Закарпатської області з глибини 250м. Загальна мінералізація складає 3-5 г/дм3 .

"Шаянська" рекомендується

· при всіх захворюваннях шлунка, особливо з підвищеним рівнем кислотності, попутними рефлюкс-езофагитами, застійними явищами у вигляді холе- та панкреатостазу;

· при неускладненій виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки;

· хворобах прооперованого шлунку у зв'язку з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки;

· хронічних колітах і ентероколітах;

· хронічних захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів;

· гепатитах;

· дискінезії жовчних шляхів;

· холециститах;

· ангінохолітах різної етіології без схильності до частих загострень;

· постхолецистектомічному синдромі;

· при хронічних панкреатитах;

· цукровому діабеті;

· ожирінні;

· подагрі;

· сечокислому діатезі;

· оксалурії;

· фосфатурії та інших порушеннях обміну речовин;

· різноманітних як ендогенних, так і екзогенних хронічних інтоксикаціях, в тому числі важкими металами;

· властивість виводити токсини, насичуючи корисними мікрокомпонентами і піднімаючи тонус організму, і приємний смак роблять "Шаянську" незамінною при пост алкогольному синдромі.

Умови проживання

Санаторій володіє двома спальними корпусами, бальнеооздоровницею, пансіоном, іншими необхідними побутовими приміщеннями.
Відпочивальники розташовуються в двомісних кімнатах як із частковими зручностями, так і в двомісних номерах із усіма зручностями, а також у 3-4-х місних без зручностей.
Можливе проживання в одномісному "люксі" та у двокімнатному двомісному "люксі". Місткість санаторію – 172 місця.

Дозвілля

Сприяє покращенню самопочуття і добра організація дозвілля пацієнтів санаторію. Відпочинок на різні смаки: в барі, кафе, кінозалі, спортмайданчику, біля телевізора. До Ваших послуг – прогулянки по лісу, збирання фруктів, грибів, ягід, горіхів; а зимою - катання на лижах , санках та екскурсії по визначних місцях краю.

В теплу пору жоден відпочиваючий не зможе відмовити собі у задоволенні покупатися, половити рибу, яку Вам зразу ж і приготують, покататися на човні або водному велосипеді на озерах, що мають чудодійну силу і носять назву «Сіаламські купальні». Територію прикрашають лісосадопарк з плодовими та екзотичними деревами, кущами, штучні озера. Ви можете здійснити прогулянку в гори, автобусну екскурсію, побувати на концертах, вечорах відпочинку.

Взимку в регіоні функціонує гірськолижні підйомники – 300 метровий на території Шаяна, 800 метровий в сусідньому селі Велятино.

До Ваших послуг також: кафе, бар, клуб з кінозалом, бібліотека, танцювальний майданчик, автостоянка.

Зв'язок

Стабільний зв'язок MTS, Київ-Star, переговорний пункт, поштове відділення

Окрім санаторію «Шаян» на території курорту функціонує декілька приватних санаторіїв і баз відпочинку. При мешканні в інших місцях в санаторії можна купувати курсівки на лікування.

Як доїхати

До Хуста автобусом зі Львова, Ужгорода, Мукачева, далі маршруткою до с.Шаян. Також є пряме автобусне сполучення: Ужгород – сан. Шаян

Автомобілем: З Мукачева до Хуста автотрасою Р-03, за Хустом повернути за вказівниками на с.Шаян. В селі проїхати центр, відразу за заводом мінеральних вод зліва, Ви побачите готель.

Контакти

Україна, Закарпатська область,

Хустський район, с. Шаян,

Карта Шаян:

Loading...

Коментарі   

+7
Іван
Так недавно побував в с.Шаян, дуже цікаво, будиночки виконані в сучасному стилі,бази відпочмнку,багато туристів, красива природа, все це створює відчуття ніби попав десь в Європу.Загалом є все для чудового відпочинку)))
01 вересня 2012 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код