Починаючи з 2019 року, ЄЦБ вирішив припинити офіційний випуск банкнот у номіналі 500 євро — їхнє використання досі дозволяється у єврозоні. На цей час установа випускає нові банкноти меншого номіналу в серії “Європа”, поступово замінюючи старі випуски. Видання Finteco довідалося, чи можливо сьогодні без проблем обміняти їх в Україні.
Чому Європа відмовилась від банкноти у 500 євро
Починаючи з 2019 року, у ЄС офіційно припинили випуск 500-єврових банкнот. Причина — низьке використання у повсякденних розрахунках та зловживання: великі купюри активно застосовували у схемах з відмивання коштів і фінансування незаконної діяльності.
Через компактність (на суму в мільйон євро потрібно лише трохи більше 2 кг таких купюр) банкноти навіть отримали прізвисько “Бен Ладени” — про них усі чули, але бачили нечасто. Процес поступового вилучення почався у 2020 році, а останні банки в Німеччині та Австрії припинили їхній випуск у квітні 2019 року.
Як українцям обміняти купюри 500 євро
Уже кілька років 500-єврові купюри поступово зникають з обігу в Європі, але багато українців усе ще зберігають ці банкноти. Попри зупинку випуску, ці купюри у єврозоні можна використовувати абсолютно легально. Чи приймають 500 євро в Україні? Так, купюри номіналом 500 євро можна безперешкодно обміняти на інші номінали євро, а а також на долари чи гривні через банки та офіційні фінансові установи.
Як повідомляє НБУ, обмін таких купюр можливий доти, поки вони визнаються чинними в Європі. Головне — звертатись виключно до ліцензованих установ.
Перед тим як йти до банку, варто врахувати кілька нюансів:
- готуйтесь до додаткової перевірки справжності купюри;
- можуть знадобитись документи для підтвердження особи;
- окремі банки іноді встановлюють ліміти на прийом цих банкнот. Краще заздалегідь уточнити можливість обміну в конкретному відділенні.
Чи варто зберігати 500 євро надалі
У ЄС станом на сьогодні випускають нові банкноти меншого номіналу, поступово замінюючи старі випуски. Купюри номіналом 500 євро до нової серії не увійшли, що підтверджує курс на їхнє остаточне вилучення з обігу.
Водночас усі ці банкноти, які досі є в обігу, зберігають номінальну вартість, тож поки ще є можливість їх обміняти або використати в офіційних фінансових операціях.