Будівництво дороги на полонині Руній: на ділянках, що підпали під рубку, виявили локалітети рідкісних видів флори

За інформацією: Суспільне.

Будівництво дороги на полонині Руній. ГО “Save Пікуй”/Facebook

На території Жденіївської громади на Закарпатті, де триває будівництво лісової автомобільної дороги до вітряків, виявили локалітети Елементарний об'єкт простору, місцевість (мала територія) з якимось одним об'єктом (компактний населений пункт, туристський об'єкт, підприємство, комунікації тощо).рідкісних видів флори, занесені до Червоної книги України.

Про це 21 липня повідомили на Facebook-сторінці громадської організації "Save Пікуй".

Там написали, що за попереднім оглядом негативним виглядає: масове пошкодження кори дерев, засипка ґрунтом стовбурів, деградація потічків, скидання розкорчованих пнів у ліс, засмічення лісу гіллям. Очевидним є знищення дуплястих буків, що могли слугувати домівкою для кажанів та птахів.

"Вкрай негативним моментом є також розкриття лісу для вільного доступу джипів, ендуро, багі та квадроциклів для ще більшої руйнації Острої та Руної полонин. За 5 годин перебування на цій дорозі ми зафіксували проїзд близько 16 різних транспортних засобів. Зі слів робітників, що перебували на будівництві, ця дорога будується для вітроелектростанції на полонині Руній", — зауважили в організації.

Будівництво дороги на полонині Руній. ГО “Save Пікуй”/Facebook

Зрубані дерева під час будівництво дороги на полонині Руній. ГО “Save Пікуй”/Facebook

Що відомо про будівництво вітряків на полонині Руній

У травні близько двадцяти людей вийшли на пікет до Державної екологічної інспекції в Закарпатській області. Вони вимагали фіксації екозлочину на полонині Руна, де триває будівництво вітропарку без екологічного висновку оцінки впливу на довкілля, що є прямим порушенням закону "Про оцінку впливу на довкілля".

У червні компанія "Вітряні парки України", яка займається будівництвом вітряків на Закарпатті, подала до суду на журналістку-розслідувачку Олену Мудру. Компанія подала два позови про захист ділової репутації та стягнення моральної шкоди до Виноградівського райсуду (дві претензії по 50 тис. грн кожна). У компанії вважають: інформація про початок будівництва вітряків ВЕС до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля нічого не порушує.

Також у червні депутати Тур’є-Реметівської сільської ради проголосували про зміну конфігурацій земельних ділянок на полонині Руна. Рішення ухвалили пакетом на користь вітропарків, поки природозахисники проходили реєстрацію.

Читати ще

Читати ще

Оцінка впливу на довкілля будівництва вітряків на полонині Руна не потрібна — акт Екоінспекції

Новини Закарпаття