Чим автоцивілка відрізняється від КАСКО: основні відмінності

Кожен автовласник стикається з необхідністю оформлення страхового поліса для захисту свого автомобіля. Проте на ринку існує декілька варіантів автострахування, тому важливо розуміти, у чому полягає різниця між ними. Два основних види страхування — це автоцивілка (ОСЦПВ) та КАСКО. Хоча обидва поліси захищають водія від фінансових втрат, вони відрізняються за принципами роботи та покривають різні ризики. Розглянемо, у чому різниця між автоцивілкою та КАСКО та які переваги має кожен вид страхування.

ОСЦПВ та КАСКО: основні принципи страхування

Сьогодні страховка автомобіля покликана захистити власника поліса від непередбачуваних фінансових витрат.

Якщо говорити про ОСЦПВ, то такий поліс є обов’язковим і передбачений законодавством. Цей вид страхування дозволяє захистити інтереси потерпілої сторони в ДТП. Що це означає? Якщо власник поліса спричинить ДТП, то витрати на ремонт автомобіля потерпілої сторони, а також на лікування водія та пасажирів (у разі потреби) покриває страхова компанія. Компенсація може бути повною чи частковою. В останньому випадку різницю має сплатити винуватець ДТП зі своєї кишені. Уникнути такої ситуації можна, оформивши розширене ОСЦПВ.

Іншим популярним видом страхування являється КАСКО. Цей поліс автовласники частіше купують для нових транспортних засобів. Від ОСЦПВ він відрізняється тим, що є добровільним видом страхування. Відшкодування за цим полісом може отримати кожен, незалежно від того, хто є винуватцем ДТП. Крім того, список ризиків за договором може бути значно вищий. У нього часто включають викрадення машини, вандалізм, пошкодження при паркуванні, внаслідок стихійного лиха, падіння каміння, загоряння тощо.

Вартість автоцивілки та КАСКО

Вартість страхування є одним із ключових факторів при виборі поліса. Різниця в ціні між автоцивілкою та КАСКО значна, оскільки ці види страхування покривають різні ризики.

Оскільки обов’язковою є саме автоцивілка, то її вартість регулюється на державному рівні. Базовий тариф, коефіцієнти для його зміни та правила розрахунку вартості визначаються законом. На кінцеву суму впливають:

  • тип автомобіля;
  • об’єм двигуна;
  • регіон реєстрації.

Деякі категорії громадян мають пільги. Заощадити можна, використовуючи додаткові обмеження (наприклад, франшизу). Розрахунок вартості КАСКО складніший. Точну суму може назвати страхова компанія після врахування різних факторів, зокрема того, хто буде водієм — одна людина чи декілька осіб, чи буде проводитись розрахунок відшкодування за рахунком фірмової СТО та ін. Вартість КАСКО значно вища, ніж автоцивілки.

Нарахування відшкодування

Автоцивілка покриває тільки ті збитки, які були завдані третім особам. При цьому передбачені ліміти виплат на одного потерпілого:

  • 160 000 грн — за збитки, завдані майну;
  • 320 000 грн — за збитки, спричинені здоров’ю чи життю.

Для більшого фінансового покриття можна оформити КАСКО, яке покриває широкий спектр ризиків і не має таких жорстких лімітів на відшкодування.

Новини Закарпаття