Екоактивістка із Закарпаття Олена Жук отримала премію “УП100: Сила жінок”

За інформацією: Суспільне.

Екоактивістка Олена Жук. Олена Жук/Facebook

Екоактивістка, засновниця проєкту "Chysto.De" з Мукачева Олена Жук отримала премію "Української правди 100: Сила жінок". Її відзначили в категорії "Суспільство".

Про це йдеться на сайті премії.

"Відверто, для мене за честь бути серед цих неймовірно сильних жінок і особливо в рік, коли премія присвячена пам‘яті Ірини Цибух. Вже багато пройдено, ще чималий шлях попереду. Тож присвячую цю премію усім тим, хто йде разом зі мною", — написала Олена на своїй сторінці в Linkedin.

Як йдеться у публікації, Олена разом із командою організовує події, на які хочуть потрапити сотні людей. Вже у 25-те, у березні 2025 року, вона збирає людей на Березі Закарпатського Моря, що на Закарпатті.

У серпні 2024 року Олена  Жук з командою організували перший екофестиваль у пам'ять про засновника Chysto.de, її чоловіка Романа Жука. Метою заходу було — об'єднання людей довкола ідеї "чистої країни", свідомого ставлення до природи через мистецтво кіно та культурний обмін.

Читати ще

Читати ще

“ECO FILM FESTIVAL”: на Закарпатті завершився перший в Україні екологічний кінофестиваль

Що відомо про екоініціативу "CHYSTO.DE?!"

Ініціатива була заснована у 2020 році родиною Жуків з Мукачева — Романом, Оленою та їх двома синами — Серафимом та Устимом. Красу природи унікальної водойми — Закарпатського Моря — сім’я вирішила зберегти після того, як побачила тут гори пластику.

З невеликого очищення берегів у колі друзів ініціатива виросла у цілий рух і громадську організацію. Роман Жук віддав життя за Україну на фронті. Зараз його мрію втілює дружина Олена із синами та з командою — за підтримки волонтерів та природоохоронних організацій. Загалом було проведено 24 екопікніки, під час яких зібрали понад 130 тонн сміття та понад 70 тонн відправлено на переробку.

У грудні 2022 року силами команди за підтримки природоохоронців створили ландшафтний заказник "Берег Закарпатського моря". Також за підтримки ГО "CHYSTO.DE?!" у громадах краю з'явився вивіз побутових відходів. Наразі активно впроваджують роздільний збір та сортування.

Що відомо про засновника ініціативи Романа Жука

Роман Жук народився 13 серпня 1987 року в місті Мукачево. До повномасштабної війни чоловік працював фотографом, відеографом та організовував волонтерські екологічні акції.

У жовтні 2020 року Роман привіз дружину Олену до Закарпатського Моря. З того часу розпочалось переродження величезного сміттєсховища на природоохоронну територію — ландшафтний заказник "Берег Закарпатського Моря". Роман вірив у потужний позитивний приклад змін у Тереблянській долині для усієї України й мріяв зробити цю місцину серед гір центром екологічної просвіти.

В перші дні повномасштабного вторгнення Росії, Роман став на захист України. Він служив у розвідці артилерійського взводу 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. 26 травня 2022 року, потрапивши під російський обстріл, Роман загинув під містом Оріхів Запорізької області.

Що відомо про премію "УП100: Сила жінок"

Премія "УП100.Сила жінок" існує з 2024 року. Її мета – подякувати українкам, які своєю щоденною працею та своїм прикладом об'єднують людей, надихають, створюють нові можливості та рухають Україну вперед.

Цьогоріч сотню жінок відзначили у категоріях: "Політика та державне управління", "Суспільство", "Культура", "Захисниці", "Освіта та наука", "Креативні індустрії", "Спорт" та "Бізнес".

Журі оцінювало учасниць рейтингу за такими критеріями: внесок у перемогу та розбудову української державності, вплив на суспільно-політичні процеси, лідерство, доброчесність та відстоювання прав жінок та гендерної рівності.

Цьогорічна премія була присвячена парамедикині "Госпітальєрів" Ірині Цибух, з позивним "Чека", котра загинула 29 травня 2024 року на Харківщині.

Новини Закарпаття