GPS-моніторинг: що це, як працює, та де приносить користь?

Дізнайтеся, як працює GPS-моніторинг, та які вигоди приносить бізнесу?

Технології керують світом — це правило є аксіомою та знаходить відображення у безлічі процесів від створення механізмів до їх контролювання. І з останнім чудово вправляється технологія, що має назву gps моніторинг. Саме про неї та її застосування розповімо в нашій статті.

Трохи про технологію: як працює GPS-моніторинг

Власне, при згадуванні про GPS-моніторинг йдеться найчастіше про моніторинг рухомих об’єктів, насамперед — різноманітних транспортних засобів. Основа засобів GPS-моніторингу — це супутниковий зв’язок, який в реальному часі передає дані щодо координат рухомого об’єкта в просторі. А сама система GPS-моніторингу складається з трьох найголовніших компонентів:

– GPS-трекера — невеличкого пристрою, що монтується на транспортний засіб;

– Сервера, на який супутник передає координати ТЗ;

– Програми або застосунку, який обробляє отримані дані та виводить результати у зручному вигляді — на мапі, у вигляді графіків, таблиць, звітів тощо.

На яких видах транспортних засобів працює GPS-моніторинг

GPS-моніторинг можна застосовувати для будь-яких рухомих об’єктів. Зокрема, ви можете встановити трекер як на своє власне легкове авто, так і на вантажівку, скутер, яким користується ваш кур’єр, електросамокати, велосипеди чи інші двоколісні засоби. А ще GPS-трекери можна застосовувати для морського транспорту, спецтранспорту, самохідних чи безпілотних пристроїв.

Основні сфери застосування: де стане в пригоді GPS-моніторинг

Щоб краще зрозуміти вигоди від використання GPS-моніторингу спочатку варто розібрати, яку саме інформацію можна отримати за допомогою цієї технології:

– Координати місця перебування рухомого об’єкту;

– Історію пересування та маршрути;

– Залишки шляху до пункту призначення;

– Показники швидкості та часу руху;

– Кількість зупинок;

– Відхилення від основного маршруту;

– Витрати палива.

Це все допомагає керувати численними видами діяльності. Отже, де варто застосувати GPS-моніторинг?

Логістика та вантажні перевезення

Найпоширеніша сфера застосування GPS-моніторингу — це, звісно ж, перевезення, зокрема вантажні. Саме ця технологія суттєво спрощує планування, відстеження та забезпечення безперервних ланцюжків постачань. GPS-моніторинг допомагає переконатися, що вантажоперевезення йде за планом, підвищує рівень безпеки, а також дає можливість оперативно отримати інформацію про можливі проблеми чи форс-мажори та вчасно відреагувати на них.

Суспільний транспорт

GPS-моніторинг на суспільному транспорті — це зручно як для власників автопарку, так і для пасажирів. Завдяки йому можна відстежувати інтервали між прибуттям транспорту, розвантажити трафік тощо.

АЗС

Завдяки можливості контролювати витрати палива, сьогодні GPS-моніторинг застосовують й на АЗС — для зменшення ризиків крадіжки пального, забезпечення своєчасного постачання та прогнозування витрат.

Лізинг та каршерінг

Всі сфери, де передбачене передавання транспортних засобів в користування третім особам GPS-моніторинг — це запорука безпеки. В лізингових компаніях, сервісах оренди авто чи спецтехніки, каршерінгу чи навіть в оренді електросамокатів GPS-трекери знижують ймовірність викрадення авто, його потрапляння в аварії чи спричинення іншої шкоди.

Страхова індустрія

Такі саме аргументи, як і в попередньому випадку, можна застосувати й на користь використання GPS-моніторингу в страховій індустрії: застраховані авто під наглядом GPS рідше потрапляють в ДТП, а їх місцеперебування завжди є відомим.

Сільське та комунальне господарство

GPS-моніторинг в цих сферах є корисним для планування роботи спецтранспорту, відстеження ефективності та оптимізації цієї роботи.

GPS-моніторинг — це надзвичайно корисна технологія для власників різних видів транспорту. При невеликих витратах на обладнання та програмне забезпечення вона дозволяє суттєво заощадити кошти бізнесу. Із засобами GPS-моніторингу ви маєте змогу контролювати всі етапи роботи власних транспортних засобів, підвищити рівень їх безпеки та зберегти чимало коштів на паливі. Тому якщо ви й досі ще не маєте на власних комерційних авто GPS-трекерів, варто запланувати їх встановлення.

Новини Закарпаття