ФАКТЧЕК 151 Фейк про те, що голлівудського актора Раяна Гослінга внесли до бази «Миротворця»
Вигадки російської пропаганди нерідко виходять за межі здорового глузду. Цього разу агітпроп вирішив не вигадувати велосипеда та запустив черговий фейк, використовуючи фотографію закордонного актора. Так, днями пропагандисти поширили інформацію про те, що до сайту «Миротворець» внесли актора Раяна Гослінга.
Спойлер: ні, Раяна у базі даних «Миротворця» немає, але таким чином росіяни хотіли відвернути увагу від свого епічного провалу, адже саме пропагандисти першими запостили фотографію актора, який «героїчно загинув під Курськом». Але про все за порядком.
Декілька російських телеграм-каналів поширили скріншоти нібито із сайту «Миротворця». Це – український сайт та громадська організація, яка досліджує ознаки злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права.
На цих зображеннях – російський військовий злочинець Гослов Родіон Тимофійович. І наче нічого дивного, але людина, яка цікавиться шоу-бізнесом, відразу впізнає на світлинах зірку Голлівуду Раяна Гослінга.
На скріншотах актор зображений у російській формі, а у тексті вказали, що його ліквідували в Курській області 31 серпня 2024 року.
Пропагандисти іронічно підкреслюють, що:
«Украинский бандеровский сайт «Миротворец» окончательно чокнулся и внес к себе американского актера Райана Гослинга» – пишуть вони у дописах мовою оригіналу.
Скориставшись пошуком на сайті «Мироворець», справді можна знайти дані про Гослова Родіона Тимофійовича, однак на сторінці немає фотографії Раяна Гослінга. Там опублікована зовсім інша світлина.
До того ж не збігаються описи про цього російського військового: як мінімум, на сайті «Миротворця» немає дати його ліквідації. Покопавшись на російських пабліках, ми з’ясували, що саме кремлівські пропагандисти трошки, хоча скоріше епічно, прорахувалися із черговим фейком. Так, на початку вересня на ворожих платформах з’явився допис про героїчний «подвиг» Гослова Родіона Тимофійовича, який начебто біля селища Коренево на Курщині знищив цілу групу українських військових і сам загинув. А на супроводжуючому фото – та сама світлина канадського кіноактора Райана Гослінга у військовій формі.
Тож, очевидно, що «окончательно чокнулся» не сайт «Миротворець», а кремлівські пропагандисти.
ВИСНОВКИ
Актора Раяна Гослінга не вносили до бази «Миротворця». Зірка Голівуду ніколи не був військовим. Він більше десяти років бере участь у зміцненні миру в Африці. Відвідував Чад, Конго, Уганду, де були військові конфлікти.
При цьому саме пропаганда прокололася із черговим фейком, використавши фото актора як «героїчного російського військового, що загинув в Курську».
Подібні фейкові дописи розраховані на зазомбоване російське населення, яке не має альтернативних джерел інформації. Такими меседжами пропагандисти намагаються зобразити українців неосвіченими і несповна розуму, виправдовуючи свої злочини.
***
Матеріал підготовлено в межах проєктної співпраці з проєктом із протидії дезінформації «БезБрехні».