Використання якісної ігрової приставки дозволяє отримати незрівняну графіку в поєднанні з інтригуючими сюжетами та ефектом особистої присутності користувача консолі у грі, завдяки чому процес гри стає неймовірно захоплюючим. Сучасна ігрова консоль як правило містить два чи навіть більше джойстиків для керування процесом гри, що дозволяє одночасну участь у грі кількох гравців. Придбання стаціонарної ігрової приставки, сумісної з більшістю моделей сучасних телевізорів, є набагато вигіднішим в порівнянні з купівлею повноцінного геймерського персонального комп’ютера чи ноутбука, адже більшість комп’ютерних ігор спочатку апробовано тільки для консолей і дещо пізніше випускається їхня версія для ПК.
Деякі особливості стаціонарних ігрових приставок
Ігрова консоль є відмінним подарунком для друзів чи власних дітей, адже такі девайси є досить компактними в порівнянні з системними блоками та не погіршують зір молодих людей. Комплектація стаціонарної ігрової консолі передбачає використання процесора, графічного модуля та звукової карти, можливість заміни дисковода або жорсткого диску задля збільшення параметрів оперативної пам’яті в ігровій приставці не передбачена.
Саме тому, обираючи модель ігрової приставки потрібно зважати на:
- показники об’єму пам’яті у вбудованому сховищі та кількість самих пристроїв з оперативною пам’яттю (ОЗП);
- наявність опції для запису комп’ютерних ігор, завдяки якій користувач отримує можливість для копіювання додатку та перенесення додатку з CD-нocія безпосередньо в пам’ять консолі;
- можливість відтворення (перенесення) комп’ютерної гри з USB-пристрою (звичайної флеш-карти) у форматі CD, DVD або Blu-Ray.
Кожен виробник ігрових консолей відразу запрограмовує її на активацію певного набору комп’ютерних (досить часто ексклюзивних) ігор. До окремих стаціонарних ігрових консолей можливим є підключення геймпаду на кшталт додаткового керма чи 3D-ceнcopа з датчиком руху (використання датчика забезпечує реагування консолі на певні жести, що здійснює користувач).
Якими є відмінності портативних ігрових приставок
В кожній портативній ігровій консолі передбачена наявність екрану та кнопок для управління, розташованих по боках. Окремі моделі ігрових приставок можуть реагувати на положення користувача у просторі, що є важливим під час активації ігор у вигляді автомобільних гонок, де користувач консолі здійснює керування віртуальним гоночним автомобілем. Портативні ігрові консолі є достатньо мобільними, працюють від вбудованої акумуляторної батареї тому їх використання можливе навіть в людних місцях, на кшталт громадського транспорту.
Обираючи модель портативної ігрової приставки потрібно зважати на показники пам’яті – оперативної та вбудованої, а також на розміри екрану (саме вказані технічні параметри найбільше впливають на вартість та функціональні можливості ігрового гаджета (ціна ігрових консолей коливається в межах від 999 грн. до 14999 грн.).