За інформацією: Суспільне.
Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні. Суспільне Ужгород/Ганна Попп"Це VR. У 3D-окулярах ми працюємо над відновленням рівноваги в такій ігровій формі, щоб пацієнту було цікавіше. Це будь-який пацієнт із захворюванням опорно-рухового апарату, з травмами нижніх кінцівок, так само можна з верхніми працювати. Це дуже добре на рівновагу саме. Бачите, у нас пацієнт протезований, відсутня одна кінцівка" ,— додає фізичний терапевт обласної лікарні Іван Дідик.
Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні. Суспільне Ужгород/Ганна Попп
На реабілітацію до зали приходять цивільні та військові, які лікуються у Закарпатській обласній лікарні, розповідає керівник реабілітаційної зали Руслан Шелевер.
"Реабілітаційну залу відкрили близько 2 місяців тому. Уже все повністю доробили, займаємося з військовими і цивільними. Ми рухаємося по всім напрямках реабілітації: нейрореабілітація, травматологія, по всіх, які в нас є нозології, ми з усім працюємо. Тут у нас є різні тренажери, починаючи з велотренажерів, бігові доріжки, основний – це стельовий вертикалізатор, а також допоміжні засоби – ортези, милиці, все, що потрібно для реабілітації. У нас є стаціонар, ліжка, там люди лежать, ми їх беремо сюди, або в нас є такий підйомник, що ми можемо пацієнта на кріслі колісному підняти, або ходячих сюди приводимо і займаємося", — каже Руслан Шелевер.
Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні. Суспільне Ужгород/Ганна Попп
Директор Закарпатської обласної лікарні ім.А.Новака Юрій Яцина, каже, що в лікарні є два види реабілітації – амбулаторна і стаціонарна.
"Військові, які лежать в стаціонарі, приходять в цю залу і проходять різні заходи, пов’язані з відновленням функцій психологічного здоров’я і фізичного здоров’я. Одним із важливих моментів створення цієї зали важливу роль відіграли наші колеги – американські лікарі з Техасу, які реставрували і зробили тут реабілітаційну залу. Ми закупили обладнання на суму 150 тисяч доларів у цю залу. Ми отримали також обладнання і з Міністерства охорони здоров’я", — ділиться надбаннями Юрій Яцина.
Керівник реабілітаційної зали Руслан Шелевер, розповідає, що заняття з пацієнтами наразі є безкоштовними.
"У нас є стаціонарне відділення, там також у нас є зала, вона трохи менша. Коли збільшився потік пацієнтів, то наш директор Юрій Юрійович цю аудиторію облаштував, щоб ми могли займатися з нашими військовими та іншими пацієнтами. Ми займаємося з 9 години і до 17:00, буває і до 18:00", — додав Руслан Шелевер.Читати ще
Читати ще
У Закарпатській обласній лікарні роблять спільні операції з американськими хірургами