Віртуальні сервери стали дуже популярними, адже надають широкі можливості при меншій вартості. Підвидом такого є VDS. Це віртуальні сервери, які імітують виділені фізичні, але при цьому використовують апаратні ресурси разом з іншими. У такому рішенні поєднується доступність із гнучкістю. Суть таких серверів полягає в тому, що вони надають клієнтам виділений ресурс у віртуальному середовищі. Це добре підходить для вебсайтів, застосунків, баз даних, тестування нових проєктів.
Складові компоненти віртуального сервера та технології
Існують популярні технології віртуалізації, на основі яких працюють сервери. Серед них:
- Xen. Це безкоштовна та відкрита платформа, яка відома продуктивністю та надійністю.
- KVM. Технологія віртуалізації з відкритим кодом, інтегрована в ядро Linux.
- Hyper-V. Технологія віртуалізації від Microsoft, яка доступна на платформах Windows.
Перш ніж шукати провайдера для оренди серверів, варто також розібратись, з яких компонентів вони складаються. Перш за все це фізична машина. Вона є апаратною основою кожного віртуального сервера. На ньому за допомогою гіпервізору запускається декілька віртуальних машин.
Гіпервізор — це програмне забезпечення для управління віртуалізацією. З його допомогою відбувається створення та відділення віртуальних машин на одному фізичному сервері. Всі операції виконуються в ізольованому середовищі. Також є сховище даних та мережева інфраструктура: віртуальна або фізична.
Windows чи Linux: яку операційну систему вибрати
Це відіграє важливу роль у подальшій продуктивності, безпеці та керованості. Найпопулярнішими варіантами є Windows та Linux. Розглянемо їхні особливості. Отже, Windows:
- ліцензії платні, в обслуговуванні ОС дорожча;
- менш стабільна та має більше вразливостей;
- є широкий вибір програмного забезпечення та застосунків, розроблених саме під цю операційну систему;
- простіша в адмініструванні;
- є активна підтримка спільноти, але загальнодоступних ресурсів відносно менше.
Windows підійде, якщо важлива сумісність зі специфічним ПЗ, є бюджет на оплату ліцензій, і ви готові його витратити, щоб отримати зручність використання.
Особливості Linux:
- програмне забезпечення безкоштовне й відкрите, доступне;
- ОС стабільна й безпечна;
- сумісність обмежена, але є чимало альтернативних варіантів;
- для використання необхідно мати знання та навички;
- має значну кількість навчальних матеріалів.
Підходить у тому випадку, якщо дуже важливі стабільність та безпека роботи, надаєте перевагу безкоштовному та відкритому ПЗ, є навички адміністрування серверів або можливість навчитись ним.
Використання віртуальних серверів: коли це актуально
Віртуальні сервери використовуються для розгортання застосунків, зберігання даних. Також вони актуальні для забезпечення високої доступності та масштабування бізнес-застосунків.
На основі таких серверів успішно створюються та розгортаються:
- інтернет-магазини;
- корпоративні сайти;
- блоги.
Це можливо завдяки наявності виділених ресурсів і гнучкому налаштуванню. У результаті розробники мають високу продуктивність ресурсу без обмежень.
Для зберігання інформації застосунки потребують баз даних, віртуальні сервери дають можливість їх розгортання та керування. У результаті забезпечується швидкий та надійний доступ, а також залишається можливість масштабування відповідно до потреб програми.
Активно застосовуються віртуальні сервери також малим та середнім бізнесом. Насамперед через можливість контролю та високої доступності. Крім того, розробники можуть створювати й тестувати нові функції та оновлення перед їх розгортанням, що прискорить процеси розробки.
Крім того, віртуальні сервери гарантують надійне зберігання даних компанії, у тому числі клієнтські, фінансові, аналітичні. Створення віртуальних приватних мереж забезпечує доступ до корпоративних ресурсів для віддалених співробітників та партнерів.
Джерело: xserver.cloud