Як правильно обрати ковдру для сну

Ковдра є невід’ємною складовою переліку постільних речей, які є в кожній квартирі чи заміському будинку. Використання ковдри дозволяє зберегти тепло людського тіла під час нічного сну в холодну пору року, крім того, ковдра забезпечує комфортні умови відпочинку в будь-яку пору року, створюючи відповідний затишок в спальні в поєднанні з якісною постільною білизною. Розміри ковдр повинні відповідати ширині та довжині спального ліжка, тому ширина полуторної ковдри складає 140 або 155 см, двоспальної – 200 см, ширина ковдри, виготовленої за євро-стандартом сягає 240 см, в той час, як ширина дитячої ковдри зазвичай складає 110-120 см. Довжина ковдр може складати 205 см, 215 см або 220 см, дитячих моделей – 120-140 см.  

За якими критеріями обирають ковдри

Вибір ковдр залежить не тільки від параметрів їхньої довжини та ширини, вкрай важливими характеристиками є ще декілька показників, тому перед тим, як купити ковдри, потрібно зважати на: 

  • якісні характеристики матеріалів, що використані для пошиття чохла і наповнювача. Зазвичай для пошиття ковдр використовують міцні, приємні на дотик матеріали, які відрізняються хорошими показниками повітропроникності та гігроскопічності (такі матеріали повинні добре «дихати» та водночас відмінно вбирати вологу, що випаровується з поверхні людського тіла. В ковдрах преміум-категорії наповнювач може бути оброблено антистатичним або бактерицидним просоченням з брудовідштовхувальними властивостями;  
  • способи, який використано для пошиття ковдр. Для прикладу в стьобаних зразках шар наповнювача зшито в формі окремих невеликих квадратів, в той час, як в каростепових ковдрах замість квадратів наповнювач зшито в вигляді хаотичних візерунків (даний виш пошиття ковдр дещо збільшує їхню вартість, адже процес виготовлення візерунку є складнішим та триває більше часу. Касетний спосіб пошиття ковдр використовують для наповнювача з пуху, який рівномірно розміщується в окремих комірках-касетах;
  • показники теплоти. Для визначення теплоти ковдр використовують п’ять цифрових показників, де ковдри з показником «1» є найменш щільними (менше 200 г/кв. м) та призначені для використання влітку, в той час, як вироби з цифрою «5» є найтеплішими, адже їх щільність перевищує 350 г/кв. м.

Деякі характеристики наповнювачів для ковдр

Ковдри, не наповнювачем виступає вовна з овечої шерсті є недорогими, досить теплими та довговічними, однак потребують особливого догляду у вигляді виключно сухої чистки та в окремих випадках здатні провокувати прояви алергії. Вироби, де наповнювачем слугує гусячий або лебединий пух є легкими та теплими, однак пух потребує періодичного просушування, інакше в ньому можуть розвиватися пилові кліщі. 

Ковдри з синтетичних наповнювачів (холофайберу- порожнистого волокна або синтепону) добре тримають форму, є достатньо теплими, однак не забезпечують належного пропускання повітря. Зазвичай ковдрам з синтетичним наповнювачем віддають перевагу люди, схильні до алергії.

Новини Закарпаття