Як можна заощадити на вартості доставки при замовленні невеликих партій товарів для вашого бізнесу? Є рішення – це консолідація відправлень, тобто об’єднання декількох невеликих відправлень в одне велике. Така консолідація вантажів вигідна як одержувачу, так і перевізнику.
Які переваги консолідації вантажів?
Консолідація вантажів – це процес накопичення, розподілу і сортування запасів, що надходять на склад експедитора, для формування партій. Мета такої консолідації – це відправити партію вантажу в складі певної вантажної одиниці. Від того, наскільки ефективно та грамотно буде проведена консолідація посилок, залежить швидкість відправки, збереження цінностей і вартість кінцевого сервісу. Зазвичай, транспорті відправлення належать різноманітним відправникам, тому і призначені для різних одержувачів.
Консолідація вантажів на складах дозволяє зручно та правильно розмістити товари в контейнерах і позитивно впливає на транспортні витрати. Це доставка, яка має матеріальну вигоду, яка характеризується простотою оформлення документів ця послуга корисна для перевезень на середні та далекі відстані. Але має ще переваги, а саме:
- Доставка невеликих посилок вигідна для всіх учасників угоди – як для перевізника, так і для замовника.
- Ця послуга дозволяє раціонально використовувати ефективний об’єм використовуваних транспортних засобів.
- Власники вантажу мають можливість розширити свій асортимент, оскільки товари можна відправляти невеликим партіями за один раз.
- Можна формувати і великі партії.
- Зниження вартості доставки кожної транспортної одиниці.
- Кожну партію товару супроводжує один транспортний документ.
Етапи консолідації вантажу
Процес консолідації здійснюється в кілька етапів:
- Отримання вантажу від замовника (відповідальний персонал отримує товар від замовника).
- Прийом та обробка вантажів (перевірка усієї документації на кожну товарну одиницю).
- Оцінка фактичного стану вантажу (у разі виявлення дефектів, вони відповідним чином маркуються).
- Відправка на відповідальне зберігання вантажу.
Наявність сучасних складських приміщень відіграє важливу роль в організації перевезень змішаних вантажів. Нові склади обладнуються інноваційною спеціалізованою технікою для вантажно-розвантажувальних робіт, точними вагами та спеціальним транспортом. Чим вище технічне оснащення комбайнів, тим нижче ризик пошкодження продукції і швидше швидкість формування партій. Провідні транспортні компанії відкривають складські комплекси в різних великих містах, створюють складські мережі та розширюють географію своєї діяльності.