Астигматизм – одне із захворювань зорової системи, яке впливає на якість зору і загальне самопочуття людини. У сучасній офтальмології астигматизм можна усунути різними методами, але лазерна корекція зору є одним із найбільш ефективних способів лікування. Фахівці офтальмологічної клініки «Центр Ока» провели понад 40 000 корекцій зору, підтверджуючи ефективність методики.
Правильно підібрані способи корекції астигматизму за допомогою лазерних технологій і подальше спостереження за пацієнтами здатні суттєво підвищити якість життя людини.
Що бачать і відчувають пацієнти з астигматизмом?
Пацієнти з астигматизмом можуть мати різні симптоми та відчуття, залежно від ступеня та характеру хвороби. Проблема проявляється дуже індивідуально, але є загальні риси захворювання:
- розмитість предметів;
- спотворення форми;
- зниження гостроти зору у нічний час або за поганого освітлення.
Це основні симптоми, які призводять до головного болю, втоми очей, почуття дискомфорту під час роботи з текстом або під час довгої концентрації на дрібних деталях. Допомогти можуть окуляри або контактні лінзи, але вони не впливають на основну причину поганого зору, на відміну від корекції лазером.
Методи лазерної корекції астигматизму, ризики та переваги
Методи лазерної корекції зору, такі як LASIK, PRK, LASEK та інші, пропонують пацієнтам з астигматизмом різні варіанти корекції зору. У кожного є свої переваги та ризики. Суть корекції: змінити форму рогівки шляхом шліфування для покращення оптики. Форма рогівки формується індивідуально для кожного випадку астигматизму.
- LASIK (Лазерна епітеліальна кератопластика). Метод включає зняття тонкого клаптика епітелію рогівки за допомогою надрізу, після чого проводять корекцію форми рогівки лазером. Потім епітелій повертають на місце. Під час втручання пацієнт не відчуває болю, а після операції відбувається швидке відновлення стану. Операція не підходить пацієнтам із тонким шаром рогівки. Є ризик розвитку синдрому сухого ока.
- LASЕK (лазерна епітеліоектомія). Метод дуже схожий на LASIK, але зняття частини рогівки відбувається за допомогою спеціального розчину. Шматок епітелію зберігається і після проведення операції повертається на місце, де фіксується контактною лінзою. Є ризик розвитку інфекції у зв’язку зі створенням клаптевого епітелію, але водночас метод має велику перевагу, бо проводиться навіть при сильно витонченій рогівці.
- ФРК (фоторефрактивна кератектомія). Під час такої процедури верхній шар рогівки випаровується лазером. Підходить для тонкої рогівки, зменшено ризик інфекції. З недоліків – тривалий період відновлення зору після операції, можлива поява затуманення рогівки.
Вибір методу лазерної корекції астигматизму залежить від індивідуальних характеристик пацієнта та загального стану його зорової системи. Важливо провести ретельне передопераційне обстеження та проконсультуватися з досвідченим офтальмологом для вибору найбільш відповідного методу лазерної корекції зору.
Ефективність результатів після лазерної корекції астигматизму
У всіх пацієнтів, які звертаються до нашої клініки «Центр Ока», головне питання звучить однаково: «Як добре я бачитиму?». Ґрунтуючись на світовій статистиці проведення таких операцій, гострота зору до 100% повертається у 93% пацієнтів. Якщо говорити про зір не нижче 60%, то ефективність становить 99% усіх прооперованих. 60% – це зір, з яким дозволено керування транспортним засобом без окулярів.
Але важливо не лише відновити зір, а й утримати цю планку на досягнутому результаті. Для цього потрібно дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, в тому числі приділяти час гігієні очей і уникати фізичних навантажень відразу після операції.
Клініка «Центр Ока» має найкраще на сьогоднішній день обладнання та фахову команду лікарів, кожен з яких – експерт у своїй галузі. Устаткування для операції – ексімерний лазер, модель WaveLight EX500 Alcon, визнаний найшвидшим у світі. Лазерна корекція зору відбувається за кілька секунд! Завдяки цьому ризик ускладнень після операцій зводиться до мінімуму.