“Мій син житиме на сторінках книги”: на Закарпатті батько полеглого військового написав книгу про свого сина

За інформацією: Суспільне.

Автор книги Володимир Дев’ян. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Володимир каже, що книгу писав близько року. Редагувала тексти вчителька української мови та літератури Ужгородського ліцею "Лідер" Галина Пащук.

"Мені допомагали мої учні, учні 10-А класу — технічно обробляли фотографії, допомагали із версткою книги, такі технічні роботи виконували і потім ми опрацьовували цю книгу і готувалися до презентації", — каже Галина Пащук.

Книга “Доброволець. Спогади про сина”. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк"У створенні цієї книги я допомагав тим, що я організовував текст для цієї книги, а саме – параграфи, абзаци, а також вирівнював картинки та організовував розташування тексту. На мою думку, якби я не взяв участь у допомозі створити цю книгу, це було б аморально, тому що ця людина поклала життя за захист України, він справжній Герой, тому я не міг відмовитися, — додає учень ліцею Даниїл Шевчук.

Тираж книги — 300 примірників. Презентація книжки була у грудні 2024 року та у квітні 2025-го. Видання книги оплатила сім'я захисника.

"Нам він теж залишив частину тиражу, коли я сказала, що ми його розповсюдимо і повернемо їм гроші, то Володимир Дев’ян сказав: "Ні в якому разі, комусь вони потрібніші". Отже, він доручив нам за гроші, які ми зберемо за ці книги, купити те, що потрібно для 128-ї, для військових і відправити їм", — зазначила Галина Пащук.

Військовий Володимир Дев’ян був жителем села Голубине. Закінчив місцеву школу та Свалявський коледж. Працював будівельником.

Полеглий військовий Володимир Дев’ян. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк"Коли він працював, то в нього була така манера — закочувати рукави, і робота в нього літала. У нього не було такого, що міряє і міряє. Коли він робив стяжку, то любо було дивитися на ту роботу. Я не знаю, як така могла бути швидка дитина. Напевно, через ту свою швидкість і впевненість він пішов на війну", — згадує про сина мама захисника Маріанна Дев'ян.

До лав ЗСУ Володимир Дев’ян доєднався у червні 2022 року. Служив у складі 128-ї ОГШ закарпатської бригади. Захищав Україну на херсонському та донецькому напрямках. Загинув 15 грудня 2022 року. У чоловіка залишилися дружина Вікторія та дочка і син.

Фотокнига про Володимира Дев’яна. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Дружина захисника Вікторія зробила фотокнигу дітям на пам'ять про тата. Це світлина з потяга, яким Володимир повертався з дому на фронт.

"Ми їхали на впізнання в Дніпро і поверталися звідти, і сіли в той потяг, яким рівно місяць тому їхав чоловік у цьому купе, в цьому вагоні і на цьому ж місці, де потрапили ми. Нам дістався такий же білет. Тоді він мені скидав відео, який у нього вагон, яке в нього купе. Коли ми сіли в потяг, я зайшла і думаю, що мені це дуже знайоме місце. Я виймаю ті речі, які мені дали на впізнанні, я виймаю той квиток, дивлюся — дата, час, потяг, купе, вагон, місце — усе те ж саме", — згадує Вікторія Дев’ян .

Діти полеглого військового Володимира Дев’яна. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Поховали Володимира Дев’яна на Алеї слави у Сваляві.

"Написана книга означає, що мій син Вовчик буде жити, і тут буде відмічено не тільки його подвиг, таких є дуже багато, котрі залишилися у степах, в полях і за них нікому сказати, а їх тисяча-тисяча. Будь-яка війна рано чи пізно закінчиться, а це для того, щоб наше підростаюче покоління знали, якою гіркою, важкою ціною нам то дісталося", — зауважує батько воїна Володимир Дев’ян.

Батьки на могилі Володимира Дев’яна. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Читати ще

Читати ще

На Закарпатті прощатимуться із захисником Василем Штефацьком

Новини Закарпаття