Етнічний фестиваль національних культур. Фото: Svaliava.net
На фестивалі “Етнічний віночок у Закарпатті” свою культуру представляли угорська, німецька, азербайджанська, румунська та грузинська діаспори.
29 березня у санаторії “Квітка полонини”, що у Солочині Полянської ТГ, унікальний творчо-науковий захід об’єднав мистецькі колективи, представників різних діаспор області, крафтових виробників, жителів та гостей краю.
Напередодні, 27 березня, культурний захід відкрили науковою конференцією у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, а творчу частину фестивалю провели у Полянській громаді.
У санаторії просто неба працювали одразу кілька локацій — концертна зона, гастрономічні та творчі майстер-класи для дітей, етнічні експозиції, крафтові ярмарки і дегустації традиційних страв національних кухонь.
Вокально-інструментальний ансамбль Академії культури і мистецтв. Фото: Svaliava.net
Свої виступи гостям презентували колективи Академії культури і мистецтв, етнічні гурти, вихованці Свалявської та Полянської шкіл мистецтв.
Захопливі танці у національних костюмах, мелодійні композиції вокально-інструментального оркестру під диригуванням свалявця Євгена Цанька створили незабутню атмосферу.
Завдяки народному ансамблю “Азербайджан”, солістом якого є народний артист України, голова Азербайджанського культурного центру, Посол Миру Гурбан Аббасов, гості познайомилися з фольклором країни.
Маленькі та дорослі глядачі захопливо спостерігали за різними сценічними номерами.
Фото: Svaliava.net
В окремій зоні гості фестивалю спілкувалися із зірковою парою Максом Узлом та Ольгою Манько — авторами ютуб-каналу “Узол і Манько”, телеведучими програм “Абзац” і “Таємний агент” на “Новому каналі”.
Макс Узол та Ольга Манько. Фото: Svaliava.net
Директор департаменту культури Закарпатської ОВА Євген Тищук під час промови зауважив, що подібні заходи є потрібними і вкрай важливими. Саме вони, за його словами, об’єднують українців у протистоянні ворогу.
Посадовець додав, що головною метою фестивалю є збір коштів на потреби 70 батальйону 101 бригади Збройних сил України.
Нагадаємо, ансамбль “Косиці” з села Росош Свалявської ТГ став дипломантом фестивалю-конкурсу “Красне поле”.