Фото: Svaliava.net
Кейсами ділилися науковці та представники закладів охорони здоров’я Тернопільської області, а також Довжанської, Полянської та Свалявської громад.
Масштабний захід об’єднав науковців, представників органів місцевого самоврядування та управлінців закладів охорони здоров’я Закарпатської та Тернопільської областей.
Доповідачі ділилися викликами, з якими стикаються українські медики в умовах війни.
Говорили про підготовку медичної бази у післявоєнний період, зокрема надання лікарської та психологічної допомоги захисникам.
Одними з основних викликів у деяких закладах охорони здоров’я у Тернопільській області визначили брак медичних працівників та проблеми з фінансуванням. Наразі відновлення медичної бази окремих медичних закладів у регіоні ведеться за грантові кошти від іноземних партнерів.
Директорка КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Аліна Габрон розповіла про хорошу підготовку медичних працівників, співпрацю з іноземними партнерами та високий рівень надання медичних послуг населенню громади.
Фото: Svaliava.net
У свою чергу представники санаторно-курортних та приватних закладів відпочинку Свалявщини поділилися переліком оздоровчих процедур, які використовуються для реабілітації військовиків та їх родин. Серед таких — кліматотерапія, таласотерапія, музикотерапія, ароматерапія та інші.
Говорили і про відновлення міжнародного туризму після закінчення війни та нові підходи у санаторно-курортному лікуванні, зокрема біохакінг.
Ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк підкреслила важливість проведення подібних заходів для розвитку медичної галузі, обміну досвідом між науковцями та практиками, а також наголосила на необхідності інноваційних підходів у сфері реабілітації та оздоровлення населення.
За її словами, форум є вагомим кроком на шляху до побудови ефективної системи охорони здоров’я, яка відповідатиме сучасним викликам та потребам суспільства.
Нагадаємо, раніше у Поляні провели круглий стіл щодо боротьби з туберкульозом.