За інформацією: Суспільне.
Приманки для диких тварин від сказу. Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області/Facebook
У Закарпатській області з 1 травня почали розкладати вакцини-приманки для диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Держпродспоживслужби області.
Там зауважили, що приманки з вакциною, схожі на сірникові коробки коричневого кольору, розкладають вручну на узліссях, околицях населених пунктів, вздовж річок, доріг та сільськогосподарських угідь. Вакцинацію тварин планують провести на площі понад 7100 км².
Так виглядає вакцина-приманка для диких тварин від сказу. Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області/Facebook
"Приманки розкладають вручну з розрахунку 25 доз на 1 км². Загалом буде використано понад 178 000 доз вакцини", — йдеться у повідомленні.
У Держпродспоживслужбі просять місцевих жителів не брати приманки руками та не переносити з місць розкладання, щоб тварини могли їх знайти.
Пероральна імунізація диких тварин від сказу. Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області/Facebook
Довідково: Сказ — одне з найнебезпечніших вірусних захворювань для тварин та людей, що супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням медичної допомоги недуга закінчується летально.
Пероральна імунізаціяПероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом'язево або підшкірно). від сказу — єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету серед диких тварин, що знижує поширення вірусу в природі.