З березня на вулицях Сваляви з’явилося вже понад 13 цуценят.
“У нас опускаються руки”, — жаліються жінки, які взяли на себе місію опікуватися безпритульними тваринами у Сваляві.
До редакції видання Svaliava.net звернулися волонтерки, щоб розповісти, як змінилася ситуація з вуличними тваринами з початку березня.
Нагадаємо, тоді відбулася робоча зустріч зоозахисників із представниками міської влади та профільних служб, де обговорювали шляхи регуляції чисельності вуличних котів та собак.
Згодом була ухвалена програма із захисту безпритульних тварин, на виконання якої передбачили 300 тисяч гривень, на які впродовж трьох років мають відловлювати, проводити стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин.
“На початку весни міськрада зобов’язалася знайти профільну організацію, яка, власне, і займеться регуляцією чисельності тваринок. Але на цьому все і зупинилося”, — каже зооволонтерка Наталія Плакош.
За її словами, відтоді на вулицях Сваляви з’явилося понад тринадцять цуценят, яких народили безпритульні собаки.
“Нові цуценята народжуються, а влада знову бездіє”, — зауважує волонтерка.
“Нічого не змінилося. Ми, як і раніше, усе робимо самотужки. Збираємо кошти, годуємо, лікуємо, стерилізуємо, шукаємо перетримку та намагаємося знайти домівки для новонароджених цуценят. А таких уже більше десяти.
І що найбільше вражає — це не тільки бездіяльність влади, а й бездушність людей. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за маленьку істоту: забрати її у сім’ю і зробити цей світ трішки кращим. Десятеро чудових доглянутих цуценят наразі шукають дбайливих господарів”, — розповідає Едіта Грабар.
Жителька Сваляви Крістіна Столяр каже, що у Мукачеві спільна робота влади, громади, профільних служб, ЗМІ та місцевих жителів приносить неабиякі результати. Там проблема з безпритульними тваринами вирішена.
Виданню Svaliava.net зооволонтерка з Мукачева Вікторія Лізанець розповіла, що у місті давно існує притулок для тварин, який фінансується з бюджету громади.
“Тварин відловлюють на вулицях міста, привозять туди, утримують, годують, стерилізують за потреби. Працівники притулку офіційно отримують зарплатню. До прикладу, якщо мешканці помітили якусь нову тваринку на вулиці, вони телефонують в Управління міського господарства Мукачева. Служба приїздить, відловлює і доставляє до притулку”, — каже Вікторія Лізанець.
“Чому у нас має бути інакше? Згуртованість, спільні дії та підтримка один одного — ось, що дає результат у вирішенні будь-якого питання. Чи то стосується тварин, чи інших проблем у громаді. І я сподіваюся, що найближчим часом міськрада виконає свої обіцянки”, — додала Едіта Грабар.
Всі фото — від свалявських зоозахисників
Нагадаємо, раніше свалявські зоозахисники зареєстрували вже 26 безпритульних собак.