За інформацією: Суспільне.
Монтувальні майданчики ВЕС на полонині Руні. Фото надано Оксаною Станкевич-Волосянчук
Оцінка впливу на довкілля будівництва вітрової електростанції на полонині Руна на Закарпатті не потрібна. Про це йдеться в акті, складеному за результатами перевірки щодо дотримання компанії "Вітряний парк Полонина Руна-1" вимог законодавства у сфері охорони довкілля.
Про це повідомили на сайті громадської організації "Українська природоохоронна група".
Активісти спільноти розмістили на своєму сайті акт перевірки будівництва фундаментів вітрової електростанції. У ньому, зокрема, йдеться, що згідно з наданими документами компанії "Вітряний парк Полонина Руна-1", "об'єкти будівництва з класом наслідків — СС1 — не належать до об'єктів, будівництво яких підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".
Проте наявність фундаментів та/або їх будівництво не скасовує у майбутньому необхідності підготовки, розроблення та отримання дозвільних документів на встановлення інженерної споруди вітряної турбіни висотою понад 50 метрів, — йдеться у документі.
Водночас у ГО "Українська природоохоронна група" зазначають, що замість самостійного дослідження вимог законодавства інспектори просто повірили поясненням забудовника й висновку Державної інспекції архітектури та містобудування.
Читати ще
Читати ще
“Зелена енергія” не може бути зеленою, якщо знищує природу”, — Оксана Станкевич-Волосянчук про вітряки на Закарпатті
"Не зважили вони ані на лист Міндовкілля, де чітко пояснювалося, чому будівництво фундаментів потребує оцінки впливу на довкілля, ані на те, що в самому звіті з оцінки впливу на довкілля слово "фундамент" згадується 290 разів. Ані на те, що згідно із законом процедурі оцінки впливу на довкілля підлягає будівництво вітропарків в цілому, а не лише встановлення турбін на готові фундаменти", — ідеться в повідомленні.
Суспільне намагається отримати коментар Державної екоінспекції Закарпаття щодо цього документу.
Що відомо про будівництво вітряків на полонині Руна
У травні близько двадцяти людей вийшли на пікет до Державної екологічної інспекції в Закарпатській області. Вони вимагали фіксації екозлочину на полонині Руна, де триває будівництво вітропарку без екологічного висновку оцінки впливу на довкілля, що є прямим порушенням закону "Про оцінку впливу на довкілля".
У червні компанія "Вітряні парки України", яка займається будівництвом вітряків на Закарпатті, подала до суду на журналістку-розслідувачку Олену Мудру. Компанія подала два позови про захист ділової репутації та стягнення моральної шкоди до Виноградівського райсуду (дві претензії по 50 тис. грн кожна). У компанії вважають: інформація про початок будівництва вітряків ВЕС до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля нічого не порушує.
Також у червні депутати Тур’є-Реметівської сільської ради проголосували про зміну конфігурацій земельних ділянок на полонині Руна. Рішення ухвалили пакетом на користь вітропарків, поки природозахисники проходили реєстрацію.