Презентація наукової роботи Ірини Цоклан: з сайту МАН
Наукову роботу школярки Ірини Цоклан про Голокост на Закарпатті можна підтримати електронним голосуванням.
Учениця 11-го класу Плосківського ліцею Полянської громади бере участь у Всеукраїнському конкурсі МАН України, де захищає свою науково-дослідницьку роботу на тему “Максиміліан Грюнфельд — дзеркало Голокосту в Закарпатті”.
Про це у Facebook написав науковий керівник Ірини Юрій Шипович, закликаючи проголосувати за наукову роботу учениці.
У дослідженні Ірина Цоклан — разом з науковими керівниками Мирославою Загребою та Юрієм Шиповичем — представила історію єврейської громади села Павлово та трагедію Голокосту через біографію Максиміліана Грюнфельда.
“У ній висвітлено життя євреїв у регіоні до 1944 року, їх депортацію до мукачівського гетто та Аушвіцу, а також жахи перебування в інших концтаборах. Особливу увагу приділено спогадам Макса Грюнфельда, який, пройшовши крізь нацистські катівні, зумів вижити й стати відомим кравцем американських президентів.
У нашому дослідженні описані вражаючі моменти боротьби за життя та втрати родини головним героєм. Робота базується на його мемуарах “Міра людини: від вцілілого в Освенцимі до кравця президента” та історичних джерелах. Дослідження показує не лише трагедію голокосту, а й силу людського духу перед обличчям найважчих випробувань”, — йдеться у презентації наукової роботи.
Раніше видання Svaliava.net писало про тибавця Андрія Карабелеша, який пройшов німецькі концтабори.