Колаж: Art G Поліція Закарпаття застерігає — зачепінг не гра, а смертельний ризик 21.03.2025 | 12:32
Щороку в Україні підлітки травмуються та гинуть, думаючи, що грають у гру.
Поліція Закарпатської області інформує, що з початку року в Україні зафіксовано вісім випадків зачепінгу, внаслідок яких постраждало дев’ятеро дітей.
Переважна більшість постраждалих — підлітки у віці 12-18 років. На думку психологів, саме у підлітковому віці у дівчат та хлопців формується потяг до самовираження, інколи не надто безпечними способами. Вони наражають себе на небезпеку заради публікування у соцмережах відео і фото, де “катаються” на вагонах потягів чи електричок.
Під час таких “розваг” є величезний ризик впасти з висоти на швидкості, зіткнутися з перешкодами: мостами, тунелями, огорожами, або ж отримати удар електричним струмом.
Зачепери ризикують життям катаючись спереду, зверху чи ззаду локомотива, чіпляються за двері та вікна потяга, що проїжджає повз.
“Але варто пам’ятати: електричний струм, падіння чи зіткнення з перешкодами майже ніколи не дають другого шансу”, — застерігають поліціянти.
Що робити, якщо ви побачили підлітка на потязі?
- Викликати поліцію за номером 102, або зателефонувати в ДСНС на 101;
- Запам’ятати місце події для точної передачі інформації службам;
- Повідомити чергового вокзалу, працівників залізниці, або зателефонувати на гарячу лінію “Укрзалізниці”: (0 800) 503 111.
Для запобігання нещасним випадкам унаслідок так званої гри правоохоронці радять батькам розповідати дітям про наслідки, підтримувати з ними довірливі стосунки, цікавитися їх життям, заняттями та контентом у соцмережах.