Як правило, приміщення ванної кімнати не відрізняється великою площею. При цьому в ній зберігається велика кількість предметів гігієни, аксесуари для прибирання приміщення, кошик для брудної білизни, а іноді й встановлена пральна машина. Щоб у ванній панувала атмосфера гармонії та комфорту, а сам простір не втратив функціональності, важливо правильно організувати корисні території. Декілька порад допоможуть із цим.
Душова кабіна замість повномірної ванни
Ніжиться у ванні приємно. Але якщо приміщення маленьке, краще замінити її душовою кабіною. Виробники випускають моделі з глибоким піддоном. Така душова кабіна дозволить приймати водні процедури з максимальним комфортом. Вибирайте модель із розсувними дверцятами, оскільки для розпашної конфігурації сантехнічного обладнання потрібно додаткових 80 см простору.
Багаторівневі системи зберігання
Використовуйте по максимуму вертикальний простір. Компактні полиці від підлоги до стелі в кутах і над дверним прорізом допоможуть розставити численні флакони й баночки з косметичною продукцією та побутовою хімією. Такі етажерки мають бути виготовлені з вологостійких матеріалів, стійких до впливу цвілі та іржі.
Навісна шафа за дзеркалом
Підвісна шафка із дзеркальними дверцятами — ідеальне рішення для маленької ванної кімнати. Крім того, що дзеркало візуально збільшує простір, за ним ви отримаєте додаткову площу для зберігання дрібниць.
Дизайнерська сантехніка
Встановлення вузького довгого умивальника з тумбою під ним та ергономічного кутового унітазу з невеликим бачком дасть змогу вивільнити додаткові сантиметри простору.
Візуальні ефекти
Щоб додати приміщенню легкості, встановіть кілька джерел світла. Добре підходять для цієї мети точкові світильники або плоскі плафони. Вибирайте меблі з тонкими невагомими перегородками зі скла, щоб не обтяжувати простір.
Мінімалістичний дизайн
У гонитві за красою не захоплюйтеся химерними елементами декору й масивним оздобленням. Навпаки, уніфікуйте поверхні, адже простота та свіжість якнайкраще підходять для обмеженого простору.
Колірна палітра
Класичним способом візуального збільшення простору є поєднання темної підлоги, світлих стін і стелі. Відтінки білого кольору та глянсове оздоблення відбиватимуть світло і візуально розширюватимуть простір. Уникайте складної фактури оздоблення, оскільки вона візуально «зсуває» стіни.
Велика ревізія
Щоб ванна кімната не була схожа на велику косметичку, варто переглянути всі аксесуари та предмети, які ви в приміщенні зберігаєте. Якщо є продукція або виріб, який ви використовуєте тільки раз на місяць або й того рідше, відведіть під нього місце в коморі. Залиште в маленькій ванній тільки те, що вам дійсно потрібно мати під рукою під час гігієнічних процедур.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете ергономічно та стильно оформити невелику ванну кімнату.