Алергія — це захворювання, яке поширене серед дорослих, і серед дітей. За останні кілька десятиліть кількість алергіків по світу лише збільшується — саме тому така важлива профілактика появи алергічних реакцій та своєчасне їх усунення.
Антиалергічні препарати останніх поколінь досить безпечні, і підходять навіть дітям.
Чим відрізняється лікування алергії у дітей та дорослих?
Механізм розвитку алергії у дорослих та дітей один: після першого контакту з алергеном (сенсибілізації) другий контакт призводить до неадекватної реакції імунної системи, та організм реагує на алерген викидом великої кількості гістамінів. Алергеном у такому разі може бути будь-що – пил, шерсть, пилок рослин, попадання хімічних препаратів на шкіру, укуси комах.
Імунна система дітей реагує на вплив алергенів особливо бурхливо, і при цьому дитина, особливо дуже маленька, не може розповісти батькам про симптоми, що її турбують. Натомість малюк тривожиться, плаче, і це у поєднанні з візуальними проявами алергії дає дорослим зрозуміти, що щось не так.
Також у дітей частіше зустрічаються харчові алергії в міру того, як вони знайомляться з новими продуктами. Хороша новина полягає в тому, що в міру дорослішання деякі з цих алергій можуть зникати.
Які форми ліків краще підходять дітям?
Для дітей частіше рекомендують доступніші лікарські форми:
- сиропи;
- краплі;
- суспензії.
Часто ліки у такому форматі подобаються дітям більше за рахунок приємного смаку та текстури, особливо в порівнянні з таблетками, які іноді складно ковтати.
Особливості дозування та дотримання режиму прийому
Антигістамінні препарати, які борються з проявами алергії, для дітей дозуються з розрахунку на вагу дитини. При цьому підбираються препарати з більш тривалою дією, оскільки часто діти не можуть самі контролювати режим прийому ліків, і батькам простіше допомогти їм із прийомом один чи два рази на добу.
Як уникнути алергічних ускладнень у дітей?
Найнебезпечніші ускладнення алергій включають анафілактичний шок, і при особливо гострих алергічних реакціях він може виникнути і у дитини. Це та інші ускладнення легко попередити, якщо вчасно виявити алерген та видалити його з повсякденного оточення дитини.
Крім цього, потрібно дотримуватися сезонності прийому антигістамінних препаратів, якщо у малюка сезонна алергія – як правило, ліки починають приймати незадовго до початку сезону полінозів.
Загальні поради лікарів для ефективного лікування
Щоб алергічні реакції стали рідкісним явищем у житті дитини, обов’язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря і не займайтеся самолікуванням. Регулярно проводьте прибирання будинку та використовуйте очищувачі та зволожувачі повітря – це допоможе позбавитися алергенів. Крім цього, уникайте продуктів з високим алергічним потенціалом.