Пароочисник належить до побутових пристроїв, функціональність яких пов’язана з нагріванням води до стану пари, за допомогою якої проводиться дезінфекція різних поверхонь, включно з деревом, паркетом чи керамічною плиткою. Пара, яку утворюється з води, що знаходиться в спеціальному резервуарі пароочисника, нагрівається до високої температури, що сприяє знищенню шкідливих мікроорганізмів та вірусів, що зібралися на поверхні підлогового чи настінного покриття, на поверхні меблів чи на інших побутових речах. Сучасний пароочисник для дому можна використовувати також для прибирання торгових та складських приміщень завдяки використанню пари, яка подається на поверхню під тиском в 3-4 бари.
Конструктивні особливості та переваги пароочисників
Сучасні моделі пароочисників відрізняються об’ємом резервуару для води, який визначає тривалість роботи пристрою без дозаправки водою. Крім того, вказані пристрої можуть бути:
- підлоговими, які незважаючи на назву, можна використовувати не тільки для очищення підлогового покриття, але й для очищення вікон, поверхні стін та меблів. Також підлогові пароочисники завдяки спеціальним насадкам можна використовувати для догляду за одягом, м’якими меблями та іграшками тощо. Габарити пароочисників візуально нагадують звичайний пилосос, у нижній частині якого розташовано спеціальний резервуар для зберігання води, яка під час роботи пристрою перетворюється в пару;
- невеликими за розмірами – ручними, якими можна користуватися однією рукою, очищаючи будь-яку поверхню навіть в важкодоступних місцях. Вказані пристрої мають компактні розміри, тому їх можна перевозити в авто, використовувати під час подорожі чи на відпочинку на дачі;
- у формі парової швабри, що використовується для прибирання підлогового покриття з ламінату, паркетної дошки чи керамічної плитки. Конструкція підлогової швабри передбачає мінімальну віддаль між насадкою та підлоговим покриттям, завдяки чому пара досягає оброблювальної поверхні за максимальної температури.
Сфера використання пароочисників
Завдяки високому тиску пари, що має температуру в 100°C, робочий розчин пароочисника здатен проникати до всіх щілин та складок на поверхні, до яких дістатися за допомогою звичайною ганчірки, щітки або серветки є неможливо. Висока ефективність пароочисників є дуже помітною на поверхні з керамічною чи кахельною плиткою, де впродовж тривалого часу у швах між плитками збирається багато бруду, який легко та швидко очищається за допомогою гарячої пари, що подається під високим тиском.
Пароочисники використовують в житлових, торговельних чи офісних приміщеннях, котрі потребують регулярного прибирання через велику кількість жильців чи відвідувачів (мова йде про коридори, торгові зали, передпокої, зали очікувань тощо). Також пароочисники відмінно та швидко очищають великі панорамні вікна, де внаслідок контакту гарячої пари зі скляною поверхнею не залишається бруду та розводів.