Роль кальцію в підтримці здоров’я кісток і зубів

Кальцій — один із мінералів, що має фундаментальне значення для здоров’я нашого організму та розвитку багатьох його структур. Можливо ви чули про важливість кальцію для зубів та кісток, але як організм засвоює цей мінерал з їжі?

Якщо вам потрібен кальцій для зміцнення кісток, спершу зверніться до лікаря за обстеженням. Тільки так можна дізнатися про потребу кальцію в організмі. Також можна спробувати лінійку препаратів Кальцемін. Препарати лінійки є джерелом легкодоступних форм кальцію — карбонат і цитрат, а також вітамін D. Підвищеній засвоюваності сприяють магній, цинк, мідь, марганець і бор — вони також містяться в препаратах. Разом усі компоненти спрямовані на підтримку здоров’я кісток, хрящів та суглобів.

Що таке кальцій та чому він важливий для здоров’я зубів?

Кальцій — це один з найважливіших мінералів в організмі людини. Його основна роль полягає в підтримці здоров’я кісток та зубів, а також у виконанні важливих функцій в м’язах і нервовій системі. Ось чому кальцій настільки важливий:

  1. Підтримка структури зубів. Кальцій є ключовим компонентом зубної емалі, яка захищає зуби від зношування та впливу зовнішніх факторів.
  2. Профілактика карієсу. Достатній рівень кальцію допомагає зберігати міцність зубної емалі і запобігає процесу демінералізації, що може призвести до карієсу.
  3. Підтримка кісткової системи. Мінерал необхідний для формування та підтримки щелепної кістки, яка забезпечує стабільність зубів.

Щоб забезпечити норму нутрієнта в організмі, важливо включати в харчування продукти, багаті нього:

  • Молочні продукти (молоко, йогурт, сир)
  • Горіхи і насіння
  • Риба і молюски
  • Бобові та овочі

Крім того, для ефективного засвоєння кальцію організму потрібні інші важливі мінерали та вітаміни, такі як вітамін D, магній і цинк, що містяться в різноманітних фруктах та овочах. Збалансований раціон, що містить ці елементи, сприяє підтримці оптимального рівня кальцію та здоров’я зубів.

Які ризики для здоров’я несе його дефіцит?

Кальцій відіграє ключову роль у мінералізації та структурі скелета. Він необхідний також для багатьох біологічних функцій, таких як скорочення м’язів, згортання крові, виділення гормонів та активація ферментів.

Зменшення кісткової маси через недостатнє надходження або погане засвоєння кальцію призводить до захворювань скелета, таких як остеопороз, що підвищує ризик переломів. Також дефіцит мікроелемента може призвести до захворювань крові, метаболічних порушень тощо.

Література

1. J. Kiesler, R. Ricer. The abnormal fontanel. Am Fam Physician 2003;67:2547-52

2. Тейлор Е.Н., Курхан Г.С. Дієтичний кальцій з молочних та немолочних джерел та ризик виникнення симптоматичних каменів у нирках // Журнал урології. 2013. Вип. 190. С. 1255–1259

3. Human Vitamin and Mineral Requirements, FAO/WHO expert consultation on human vitamin and mineral requirements, FAO 2001..

Новини Закарпаття