Що робити, щоб матрац прослужив довше?

Правильний режим сну має велике значення для самопочуття будь-якої людини. Для цього слід ретельно облаштувати спальне місце, але здебільшого звертають увагу саме на якість ліжка, ніж на особливості матраца. Для повноцінного відпочинку, відновлення життєвих сил і підтримання здоров’я необхідно, щоб він відповідав вашим потребам. Але так само важливо дотримуватися базових правил експлуатації, щоб даний предмет якомога довше зберігав початкові характеристики.

Як користуватися новим матрацом?

Вирішив купити ортопедичний матрац переконайтеся, що обрана модель підходить по рівню навантаження. Також він має лежати на якісній і рівній поверхні: цілісному каркасі чи ламелях, що дуже корисно для спини. Не допускайте, щоб виріб згинався чи деформувався – це шкідливо, а з часом призводить до незворотних наслідків.

Фото:podushka.com.ua. Матрац Andersen Еліт з пам’яттю

Після покупки нового матрацу перший час його необхідно регулярно перевертати. Причому робити це слід не лише вздовж, але й впоперек (напрямок «голова-ноги»). Перші пів року процедуру доведеться повторювати раз на місяць, а надалі – раз на пів року. Так ви уникнете деформації наповнювача та утворення вм’ятин. З цих самих міркувань вироби забороняється зберігати вертикально. Такі рекомендації надають більшість виробників, включно з тими, що пропонує сайт podushka.com.ua.

Фото:podushka.com.ua. Матрац Andersen Люкс Плюс з пам’яттю

Правила по догляду за матрацом

Зверніть увагу, що будь-який матрац має обмежений термін експлуатації, після завершення якого необхідно подбати про покупку нового. В середньому він складає 10 років, але все залежить від вибраної моделі. Наприклад, варіанти з пружинним блоком служать до 15 років, поліуретанові безпружинні – до 9 років, тонкі безпружинні на основі натуральних матеріалів – до 17 років.

Для того, щоб скористатися максимальним потенціалом необхідно:

  • Користуватися наматрацником – використовують для захисту від плям і значної частки бруду. Завдяки тому, що вони знімаються, їх набагато легше прати.
  • Регулярно провітрювати – це робиться відразу після покупки, а потім 1-2 рази через кожні 3 місяці. Виносити виріб для цього не обов’язково, просто залиште вікно в кімнаті відкритим на кілька годин.
  • Очищувати від бруду – для сухого чищення використовують пилотяг зі спеціальною насадкою, для вологого – засоби, що не містять хлор і наносяться в вигляді піни. Висохнути матрац повинен природним способом, забороняється застосовувати праски чи фени.

Існують пункти, які робити категорично забороняється. Перший з них – не скручувати матрац, щоб не пошкодити його функціональність. Виключенням вважаються лише ті моделі, в яких передбачена ця опція. До того ж матраци не можна вибивати та стрибати на них, щоб уникнути неминучих ушкоджень.

Новини Закарпаття