Системи накопичення електроенергії: що це таке і чи потрібні вони нам сьогодні

Все частіше громадяни та компанії України стикаються з виключенням світла, в результаті чого більша частина планів руйнується. Тому не дивно, що прагнення до енергозалежності спонукає бізнес та побутових споживачів шукати вихід з цієї ситуації. Сонячні панелі — гарна альтернатива державній електроенергії. Але тут є один недолік — періодичні коливання випромінювання. Тому коли є надлишок електроенергії в сонячні дні її потрібно накопичувати та використовувати в разі потреби. Щоб робити запаси, потрібно монтувати установки зберігання електроенергії — їх найкраще встановлювати під ключ. Це допоможе зекономити час та отримати максимальну вигоду в найкоротші терміни.

Що дасть встановлення систем накопичення електроенергії

Завдяки системам накопичення, які встановлює компанія SOLAR GARDEN, можна постачати енергію при падінні напруги у мережі. Установки також дозволяють підтримувати енергетичний баланс. Наприклад, накопичувати енергію можна в вечірній час, коли вартість на неї нижча, а використовувати в пікові періоди. СНЕ також можуть бути застосовані для автономної роботи на об’єктах з непостійним електропостачанням або для поєднання декількох джерел живлення.

Які акумулятори мають попит в Україні

Енергія накопичується в таких акумуляторах:

  1. Свинцево-кислотних. Вони відомі своєю стабільністю та довговічністю. Їх обирають для об’ємних систем.
  2. Лужні. Гарно себе зарекомендували при короткочасних циклах зарядки та віддачі енергії.
  3. Літій-іонні. Сьогодні ці акумулятори займають першу сходинку на українському ринку.

Перевага пристроїв в тому, що у випадку відключення світла вони можуть певний час забезпечувати об’єкти електроенергією. Щоб системи справлялися з поставленою задачею, їх треба правильно встановлювати та регулярно обслуговувати. Наприклад, щоб запобігти пошкодженню деяких акумуляторів, їх рівень заряду не повинен опускатися нижче 30%.

Літій-іонні накопичувачі електричної енергії : чому вони найпопулярніші

На ринку систем зберігання току літій-іонні батареї найпоширеніші, і цьому є пояснення:

  1. Довгий термін служби — до 5 тисяч циклів заряду і розряду. Якщо порівняти зі свинцевими батареями, то це в три рази більше.
  2. Швидка зарядка та розрядка. Батарея застосовується там, де потрібен потужний струм протягом короткого періоду.
  3. Безпека. Завдяки сучасним технологіям, які використовуються при виготовленні літій-іонних накопичувачів електроенергії, ризики перегрівання або вибуху мінімальні.

Ще одна перевага — широка сфера застосування.

Вибираючи акумулятори для накопичення струму, варто звернути увагу на деякі параметри. Один з них — корисна місткість. Саме він вказує, скільки енергії буде зберігатися в батареї. Не варто обходити стороною цикли заряду та розряду. Цей параметр виробник вказує обов’язково. Також звертайте увагу на вимоги по експлуатації. В інструкції прописується, при якій температурі система може експлуатуватися, описуються умови заряджання та інші деталі, здатні впливати на експлуатаційний період станції.

Новини Закарпаття