Відкрита лекція, присвячена 85 річниці Катинського злочину. Фото: з Телеграм
Захід зібрав учасників, небайдужих до теми історичної справедливості та пам’яті про жертв тоталітарних режимів.
У Свалявському гуманітарному хабі 15 квітня зібралися слухачі, щоб дізнатися про один із найстрашніших злочинів XX століття — Катинський розстріл.
Про це повідомляють у Телеграм-каналі організаторів.
У квітні–травні 1940 року радянський режим цинічно вбив понад двадцять дві тисячі польських громадян, серд яких були тисячі офіцерів, інтелігентів і військовополонених. Уперше про масові поховання під Катинню було офіційно повідомлено 82 роки тому — 13 квітня 1943 року.
На зустрічі, що проходила у форматі офлайн та онлайн, говорили не тільки про масштаби злочину, а й про роки замовчування, знищення документів, маніпуляції правдою та зусилля Польщі й міжнародної спільноти у визнанні Катині актом геноциду.
Присутні вшанувати пам’ять невинно загиблих та звернули увагу на важливість визнання історичної правди, яка замовчувалась десятиліттями.
Лекцію провели викладач кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов, директор КЗ “Часовоярський історико-краєзнавчий музей” Валерій Богуненко та Олександр Набока, професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії та археології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
“Цей захід став не лише формою збереження історичної правди, а й потужним нагадуванням: обов’язок кожного — знати і пам’ятати, аби ніколи не повторилося подібне”, — додали у дописі.