146 У цей день на Закарпатті: Міжнародний день ромів, новий пункт пропуску та вчитель на велосипеді
Розповідаємо про події Закарпаття за 8 квітня.
- На кордоні з Угорщиною відкрили новий пункт пропуску.
Україна та Угорщина відкрили новий спільний пункт пропуску на кордоні «Велика Паладь – Надьгодош». Пункт пропуску призначений для оформлення легкових автомобілів до 3,5 тонн. За добу його, ймовірно, зможе перетинати 200 легкових авто та 600 пішоходів.
- Закарпатці завоювали золото й бронзу на Чемпіонаті України з греко-римської боротьби U-17.
На першості в Хмельницькому борці здобули золото й бронзу. Ігор Туцканюк став чемпіоном України у ваговій категорії до 45 кг. А Олександр Думнич виборов бронзу у вазі 51 кг.
- З Ужгорода до Дармштадта: як вчитель на велосипеді підтримує українських дітей.
1500 кілометрів долає на велосипеді з Ужгорода до Дармштадта вчитель англійської мови та географії гімназії Ліхтенбергшуле, заступник голови об’єднання «Німецький транспортний клуб» у регіоні Дармштадт-Діебург Йорн Стрюбер. Мета його велопробігу – збір коштів для ініціативи Ambulance for Kids, яка надає медичну та гуманітарну допомогу українським дітям, які постраждали від війни.
- На Закарпатті привітали й відзначили представників ромської громади.
З нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначають 8 квітня, в атріумі Закарпатської обласної військової адміністрації привітали й відзначили представників ромської громади регіону. Як наголосив заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Гузинець, це свято щороку нагадує, що сила кожного народу – в єдності, взаєморозумінні, повазі до різноманіття та готовності прийти на допомогу одне одному.
- Відійшов у вічність відомий краєзнавець з Виноградівщини Іван Біланчук.
Сьогодні вранці стало відомо про смерть відомого закарпатця — краєзнавця та письменника Івана Біланчука, який написав чимало цінних творів і книг про мальовничий Виноградів і навколишні села. Чоловіка не стало на 77-му році життя.
- В Ужгороді попрощалися із загиблим захисником Русланом Тороповим.
Руслан Вікторович Торопов народився 15 березня 1980 року. Був доброзичливим, працьовитим – тривалий час працював у приватній пекарні в Ужгороді. Загинув 29 березня 2025 року, залишаючись до кінця вірним присязі, захищаючи кожного з нас та нашу державу. Прощалися із захисником на площі Народній. Віддати шану полеглому воїну прийшли рідні, друзі, побратими, в.о. міського голови, заступник міського голови, ужгородці й військовослужбовці.
- На вокзал Мукачева прибули евакуйовані з Дніпропетровщини мами з дітьми.
6 мам, 14 дітей та кіт Кудік прибули черговим евакуаційним потягом на Закарпаття з Дніпропетровської області. Вони були вимушені полишити свої рідні домівки та тимчасово переїхати на Закарпаття через постійні обстріли з боку ворога.
- На війні з окупантами загинув захисник з села Топчино на Тячівщині Іван Стан.
Іван Стан був стрільцем-санітаром 3 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 13 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону. 3 квітня 2025 року, під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Зелена Покровського району Донецької області, Іван загинув внаслідок мінно-вибухової травми, несумісної з життям.
- У Іршаві свої картини представить ветеран російсько-української війни Сергій Лендєл.
Сергій Лендєл – уродженець села Загаття. За фахом архітектор. З початком вторгнення Росії в Україну став на захист рідної країни. Виявилося, що захисник має хобі – живопис. Сергій Лендєл захоплюється малюванням у техніці акварель. Саме художні роботи й будуть представлені на виставці, яка стане першою в його творчому житті.
- У Мукачеві облаштували нову транспортну розв’язку.
Тимчасове кільце у Мукачеві встановили на перехресті вулиць Данила Галицького та Лавківська і автодороги Київ-Чоп.
- Двоє чоловіків вісім днів блукали засніженими Карпатами.
Вісім днів ходили по засніжених Карпатах двоє чоловіків з міста Шепетівка Хмельницької області та села Новоселівка Запорізької області. Про те, що мандрівники потребують допомоги, до рятувальників повідомила дружина одного з них.