За інформацією: Суспільне.
Навчальний автомобіль для людей з інвалідністю. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Один із курсантів пілотної групи автошколи — ветеран Констянтин Кашула. Чоловік розповідає, що обрав заклад за рекомендацією знайомої Власти Рейпаші.
"До 35 років думав, що ніколи не сяду за кермо, це незручно, а краще таксі замовити і поїхати, а після війни прийшов і зрозумів, що це дуже добре, тому що економить мій час, зручно діставатися і менше витрат на таксі. Я пройшов теоретичне навчання, буду складати іспит. Практичних занять у мене ще не було", — каже Констянтин Кашула.
Констянтин Кашула. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Гузинець зазначив, що на купівлю одного з таких автомобілів виділили 200 тисяч гривень з бюджету області.
"Білий автомобіль був куплений частково за гроші ОВА, а синій автомобіль — це гуманітарна допомога. Це дасть можливість нашим ветеранам проходити профорієнтацію і за бажанням отримувати посвідчення водія категорії "С", — додав Юрій Гузинець.
Автошкола для людей з інвалідністю в Ужгороді. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
За словами директора автошколи Івана Шпонтака, навчання для курсантів пілотної групи було безкоштовне.
"Зараз ми напрацьовуємо програми разом із ОВА для того, щоб могли безкоштовно навчати ветеранів, а також інші програми, які дадуть змогу такого навчання для всіх інших категорій. Наразі для цієї пілотної групи, яка навчалася, ми знайшли фінансування на грантовій основі. Проробляємо ціну, щоб було дешевше, але ринкова ціна виходить 6 з половиною тисяч і плюс витрати на паливно-мастильні матеріали. Курсанти з обмеженими можливостями навчаються паралельно в звичайних групах, але для них є додаткові вимоги до навчання, наприклад, у нас є переклад жестовою мовою, спеціально обладнані приміщення на першому поверсі, відповідно обладнаний санвузол, двері тощо", — каже Іван Шпонтак.
Начальник сервісного центру у Львівській, Івано-Франківський та Закарпатській областях Крістіан Фекийшгазі зазначив, що автошкола УжНУ пройшла всі акредитаційні заходи при регіональному сервісному центрі МВС та вже допущена до навчання курсантів й видачі їм свідоцтв про закінчення практичної та теоретичної підготовки. Курсанти пілотної групи іспити будуть складати в місцевому сервісному центрі.
Автошкола для людей з інвалідністю в Ужгороді. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк"Щодо теоретичного іспиту, є обладнаний відповідний клас з технічними засобами. Якщо особа маломобільна, то ми теж працюємо над тим, щоб забезпечити можливість складання цих іспитів на першому поверсі сервісного центру. Якщо ми говоримо про спеціально обладнаний автомобіль для осіб з інвалідністю, то такий є на базі регіонального сервісного центру. У випадку, якщо особа бажає скласти іспит на цьому автомобілі, повинна заздалегідь повідомити сервісний центр для бронювання вільної дати для складення на цьому автомобілі, оскільки він є такий один. У випадку вибору автошколи, то ми будемо співпрацювати з автошколою УжНУ, яка буде надавати кандидатам власний транспортний засіб", — каже Крістіан Фекийшгазі.
За словами Івана Шпонтака, в їхній автошколі навчання триває 11 тижнів.
Читати ще
Читати ще
Заміна МСЕК: на Закарпатті обрали 11 лікарень, у яких працюватимуть експертні команди