Фото ілюстративне, з Всемережжя Весняна алергія: як дати цьому раду? Спілкуємося з лікарем-терапевтом з Поляни Лілія Антонюк в 09.04.2024 | 15:52
Весна — прекрасна пора року: починає зеленіти молоденька травичка, з’являються перші весняні квіти, зацвітають дерева. Та для багатьох мешканців Свалявщини цвітіння приносить не тільки радість, а й свербіння очей, нежиті, сльозотечі та інші прояви весняної алергії.
Зважаючи на те, що за календарем уже цілий місяць панує пора пробудження природи, видання Svaliava.net вирішило розпитати у лікаря-терапевта з Поляни Володимира Свериди, як боротися з сезонною алергією та чи є якість методи профілактики.
— Пане Володимире, розкажіть, як розпізнати недуг та за яких симптомів потрібно одразу ж звертатися до лікаря?
— Є три ступені алергічної реакції. До лікаря краще звернутися одразу ж після виникнення перших симптомів.
До симптомів легкої алергічної реакції відносять сверблячку, легку припухлість, легке почервоніння шкіри, закладеність та водянисті виділення з носа, чхання, свербіж у ділянці очей із сльозотечею, пухирі на окремих частинах тіла.
Симптоми ж важкої алергічної реакції — анафілактичного шоку — розвиваються дуже швидко та проявляються сильним набряком губ, язика, повік, стає важко ковтати і говорити. З’являється свистяче або утруднене дихання, біль у животі, нудота, запаморочення. Людина може навіть знепритомніти. У такому випадку постраждалого негайно потрібно доправляти до лікарні, або викликати швидку, адже час іде на хвилини.
— У чому відмінність весняної алергії від інших її видів?
— Весняні прояви алергії називають полінозом, який у перекладі з латинської означає “пилок рослин”. На нього найчастіше і виникає реакція в організмі. Імунна система декотрих людей починає сприймати його, як загрозу, відтак бореться з чужинцем. У результаті виникає надмірна імунна реакція.
Поліноз є дуже багатокомпонентним алергічним недугом, може охоплювати різні органи системи організму.
Першими, зазвичай, страждають очі. Далі розвивається так звана “ринорея” — ніби в носі відкрили краник, який ще і чхає періодично. Якщо не звертатися по допомогу вчасно, до цього може додатися також кашель та навіть виникнути напади задухи.
Алергічні реакції супроводжуються кон’юнктивітом, а це свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, атопічний дерматит, сезонна бронхіальна астма, чхання, закладеність носа, задуха, сухий кашель, набряк.
— Як можна полегшити протікання захворювання та з чого починається лікування?
— Стабілізувати стан організму та полегшити протікання захворювання можна декількома способами. Найоптимальнішим виходом із ситуації була би тимчасова зміна місця проживання.
Крім того, лікар призначає протиалергійну терапію, яку варто розпочинати за два тижні до початку цвітіння.
Існує ще один метод профілактики — гіпосенсибілізація. Це поступове введення в організм алергенів, починаючи з малих доз і закінчуючи великими. Такий метод дозволяє знизити рівень чутливості до пилку.
Водночас одним з дієвих методів профілактики захворювання є дієта. Кваліфікований лікар-дієтолог-нутріціолог допомагає скласти індивідуальний план гіпоалергенної дієти після лабораторних досліджень.
Існує ще декілька лікувально-профілактичних методів, які, безумовно, покращать стан при алергії. Їх можна пройти у санаторно-курортних комплексах у сезон захворювання.
Фото ілюстративне, з Всемережжя
Зокрема, у “Деренівській Купелі” підібраний дуже вдалий комплекс профілактичних процедур для запобігання та лікування алергічних реакцій, які направлені на зміцнення імунної системи.
Озонотерапія при алергії
Її суть полягає у очищенні організму від токсинів, завдяки чому запускаються механізми відновлення клітин внутрішніх органів (поліпшується робота печінки і нирок), посилення кровообігу, нормалізації імунітету. Внутрішньовенна озонотерапія сприяє розширенню судин і поліпшенню мікроциркуляції в них.
Озон розганяє метаболізм, покращує клітинне дихання, сприяє припиненню запальних процесів.
Ще одна перевага озонотерапії полягає в майже повній відсутності побічних ефектів. Молекула озону є структурою, утвореною трьома атомами кисню. Це сприяє великій активності озону в плані приєднання до живих клітин і підвищеній схильності до окислення.
Активний кисень захищає наші клітини, ефективно знищує бактерії та віруси, окислює і виводить алергени, підсилює живлення тканин, насичує організм киснем.
Воднева вода проти алергії
Водень може запобігати алергічним реакціям та значно зменшувати їх наслідки. Науковими дослідженнями було доведено, що водень пригнічує алергічні реакції першого та другого типу.
Принцип водневого молекулярного лікування та профілактики — це антиокислювальний ефект, тобто запобігання хвороби, викликаної окисленням клітин.
Кріотерапія
Ще одним безпечним та ефективним методом лікування алергії є кріозагартовування організму.
Кріотерапія допоможе зменшити закладеність носа, сльозотечу, чхання, потребу в антигістамінних медикаментах, судинозвужувальних спреях, покращує стан слизової носа і глотки.
Крім того, цей метод дає чудові результати в поєднанні з іншими методами лікування, такими як антигістамінні препарати або спеціальна дієта.
До речі, раніше з Володимиром Сверидою ми обговорювали питання щодо того, чи справді солодощі можуть бути частиною здорового раціону?