Від спеки найбільше страждають немовлята: як їх уберегти
Серед тих, хто найбільше може постраждати від спеки – немовлята
Як уберегти немовлят від спеки – порадила лікарка-гематологиня Закарпатської обласної дитячої лікарні Ірина Сікора.
Прогулянки
Для прогулянок обирайте час з 7 до 11 години ранку і після 17 годин ввечері. Цей період доби вважається безпечним. Якщо ж уникнути прогулянки на сонці не вдається, намагайтеся обрати тіньову сторону вулиці, бажано вдалині від автодоріг. Перед виходом вкрийте шкіру немовляти дитячим кремом від засмаги з високим ступенем захисту від ультрафіолету.
Одягніть дитинку в легкий комбінезон з натуральних тканин. Ці матеріали, по-перше, дозволяють «дихати» шкірі, по-друге, майже не пропускають шкідливі ультрафіолетові промені. Піврічного малюка краще одягати у тонкі штани і кофтину, так, щоб були повністю закриті ручки і ніжки. Не забувайте про головний убір. Без нього дитина ризикує отримати сонячний удар. А ось шкарпетки та взуття бажано зняти. Відмовтеся від памперсів – дітворі в них спекотно і некомфортно. В цей період часу краще згадати про старі добрі марлеві пелюшки.
Харчування
У спекотну погоду у грудних немовлят змінюється апетит: для правильного обміну речовин організму потрібно більше рідини і менше їжі. Малюків, що знаходяться на природному вигодовуванні, необхідно якомога частіше (до 15 разів на день) прикладати до грудей – через спеку малюки їдять потроху й, крім того, материнським молоко вони вгамовують спрагу.
Частіше пропонуйте маленькому звичайну кип`ячену воду. Маніпуляції зі штучними сумішами (якщо ви вже почали «підгодовувати» ними дитину) неприпустимі: суворо дотримуйтесь інструкцій на упаковці, будь-яке відхилення від норми – у бік зменшення або збільшення порошку на порцію – загрожує неприємностями для дитячого здоров`я. Взагалі перехід на новий режим харчування – суміші або так званий «загальний стіл» – краще почати завчасно або відкласти до осені, тому що в спекотну погоду гастрономічні нововведення неминуче обернуться проблемами з травленням.
Водні процедури
У спекотні дні робіть це частіше, навіть якщо пуповинний залишок ще не відпав (після купання його просто добре просушіть рушником). Промивайте усі складочки. Обмивайте дитину прохолодною водою (приблизно +32 градуси) кілька разів на день.
При цьому, від засобів гігієни краще відмовитися: мило і піну залишіть для вечірньої процедури, а от про нежирний дитячий крем не забувайте – сонце і вода сушать ніжну шкіру малюка.
Прохолода вдома
Користуйтеся кондиціонером. Сприятлива температура для новонародженого – орієнтовно від 18 до 22 градусів тепла. Якщо ви прийшли з вулиці, де +30, то температуру у кімнаті знижуйте поступово. Якщо у вас немає кондиціонера, користуйтесь вентилятором з опцією зміни напрямку повітря.