Військові, які лікуються в місцевих шпиталях, побували на екскурсії в Ужгородському замку

За інформацією: Суспільне.

Поранені захисники на екскурсії в Ужгородському замку. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

Військовий Євген із Запорізької області. В Ужгороді лікується півтора місяця. Каже, у музей потрапив вперше в житті.

"Я дуже сильно здивований від цих експонатів. Сам розумію, що колись ці люди, котрі користувалися от, наприклад зброєю, чи збруєю… Як до цього можна було додуматися і взагалі, користуватися деякими речами, які для мене взагалі космос", — ділиться враженнями Євген.

Поранені захисники на екскурсії в Ужгородському замку. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська"Їм потрібне спілкування, їм потрібно змінювати картинку свого перебування, тому що вони зазвичай місяцями знаходяться в лікарняних стінах. Ми раніше не могли ні в філармонію потрапити, ні сюди в музей. Тому що сходи і все. А колісні крісла, а милиці… Ніяк. А тепер, я вважаю, що це великий шлях і ми із задоволенням будемо приходити і тестувати всі такі локації, тому що я хочу, щоб їх якомога більше стало у нашому місті", — каже волонтерка Вікторія Суліма.

У 2024-му році на території замку встановили пандус, інформаційні таблиці зі шрифтом Брайля, інтерактивні стенди та облаштували простір, щоб він був доступним для людей з інвалідністю. Аби зробити Ужгородський замок безбар’єрним, витратили майже 300 тисяч гривень.

Інформаційні таблиці зі шрифтом Брайля та інтерактивні стенди. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська"На це пішли власні кошти наші, зароблені, зі спеціального фонду. Я можу сказати, що 30 тисяч коштував пандус, понад 30 тисяч ще також коштували всі ці розмітки, встановлення спеціальної бруківки з виступами, шрифт Брайля туди входив. Окремо ми замовляли інфобокс, який має мету ознайомити людей з інвалідністю з експозиціями другого поверху. Він близько 140 тисяч гривень коштував", — розповідає директорка Закарпатського обласного краєзнавчого музею Ольга Шумовська.

Поранені захисники на екскурсії в Ужгородському замку. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

На першому поверсі діє 11 експозицій Закарпатського обласного краєзнавчого музею. Ольга Шумовська зазначає, що наразі в музеї не можуть зробити фізичний доступ людям з інвалідністю на другий поверх.

"Ми є пам’яткою архітектури національного значення, то ми не можемо руйнувати архітектурний ансамбль і не можемо встановлювати будь-які конструкції, які би руйнували стіни чи то сходи нашого палацу, оскільки сходи теж мають історичну вагу. Їм 300 років, нашим дерев’яним", — додає Ольга Шумовська.

Військові відвідали основні експозиції першого поверху. За словами директорки музею, експозиції з другого поверху закладу можна побачити в інфобоксі.

Інфобокс експозицій музею. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська"Воно дуже сильно відволікає від війни. Тому що навіть не знаходячись в лікарні, ти думаєш про війну, думаєш багато про що. І ця вся атмосфера, все це забирає: лікарню, війну, побратимів, повністю відволікаєшся", — ділиться враженнями військовий Євген.

Поранені захисники на екскурсії в Ужгородському замку. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

Люди з інвалідністю можуть безкоштовно відвідати Ужгородський замок.

Читати ще

Читати ще

Волонтери в ужгородських супермаркетах за рік зібрали гроші на 200 дронів

Новини Закарпаття