Володимир Суботовський розповів, хто хоче відібрати «Аква-Поляну». ДЕТАЛІ

Володимир Суботовський розповів, хто хоче відібрати «Аква-Поляну». ДЕТАЛІ 1927 Володимир Суботовський розповів, хто хоче відібрати «Аква-Поляну». ДЕТАЛІ

Відомий свалявський бізнесмен та депутат Закарпатської обласної ради Володимир Суботовський розповів про ситуацію з підприємством «Аква-Поляна», засновниками якого є він та його брат Віталій Суботовський.

Про спроби «віджати» бізнес, який злагоджено працював понад два десятиліття та надавав робочі місця сотні працівників, Володимир Суботовський розповів на своїй фейсбук-сторінці.

Зі слів підприємця, на жаль, протягом останнього року його родина, змушена «тримати удар» замість того, щоб вільно працювати, заробляти кошти та допомагати іншим, як вона це робили всі роки. 

«Тож настав час розповісти, чому наші з братом імена почали фігурувати у дописах, де нас усіляко хочуть очорнити, маніпулюють фактами та підміною понять», – наголосив Володимир Суботовський.

Підприємець згадує, що ТОВ «Аква-Поляна» він створив разом з братом Віталієм ще у 2002 році, залучивши європейських інвесторів. Будучи молодими та ініціативними, брати вирішили відновити одне із розвалених приміщень «Укрпрофоздоровниці», уклали договір про співпрацю та реконструювали його під завод мінеральних вод. Підприємство працювало, сплачувало податки, дивіденди, неодноразово було кращим платником податків в Україні. Працювали до 2024 року…

Підприємство працювало, сплачувало податки, дивіденди, неодноразово було кращим платником податків в Україні. Працювали до 2024 року. Тут, власне, розпочалася цікава історія… 

«У липні 2024 року мені зателефонував Микола Кміть – колишній губернатор Львівської області та досвідчений гравець на ринку мінеральних вод. Він запропонував зустрітися. Зустріч відбулася у нашому санаторії «Кришталеве джерело» через два тижні після дзвінка. Під час обіду від Миколи Кмітя прозвучала пропозиція продати завод, мовляв, перспектив нормальної роботи на майбутнє у нас немає, а оскільки він з колегами роблять проект консолідації мінеральних вод Закарпаття в один бренд на базі компанії МПП «Алекс», «Аква Поляну» готові купити – цитую «за пару рублів», – розповідає Володимир Суботовський.

Підприємець зауважує, що за інформацією Opendatabot.ua, 26 червня 2024 року в МПП «Алекс»  відбувається перерозподіл часток в статутному капіталі та змінюється засновник – ним стає Кміть Микола Іванович. Петьовка Андрій Васильович та Попп Василь Мартинович лишаються бенефіціарними власниками.

«На цій зустрічі я відповів, що не готовий дати відповідь, адже крім мене ще є інвестори – мій брат та іноземна компанія. Натомість наголосив, що можемо розглянути лише можливість співпраці, а не продаж заводу. Проте це не влаштувало Кмітя, він наполягав, щоб я вмовив брата продати бізнес», – згадує Володимир Суботовський.

Зі слів співвласника ТОВ «Аква-Поляна», його брат, Віталій, теж не погодився продавати підприємство, в яке чоловіки вклали всю свою молодість, всі сили та ресурси, за «пару рублів» людям, які собі просто в один момент вирішили, що їм це потрібно і готові, як пізніше виявилося, отримати його за будь-яку ціну та будь-якими методами.

Володимир Суботовський наголошує, що з моменту їх першої відмови у ТОВ «Аква Поляна» почалися різного роду проблеми. У жовтні ДБР заблокували свердловини підприємству, через що різко зменшилось виробництво. Розпочалась судова тяганина. Як розповідає бізнесмен, у той час, коли іншим підприємствам доступ до мінеральної води повертали швидко, свердловини їхнього підприємства були закриті.

Володимир Суботовський. Фото з архіву Район.СваляваВолодимир Суботовський. Фото з архіву Район.Свалява

Читайте також: Блокування свердловин та монополія на воду: що діється із мінеральними джерелами на Свалявщині

«У грудні 2024 до мене знову телефонує Микола Кміть і ставить чітке запитання: чи я говорив з братом і чи ми визначилися з продажем ТОВ «Аква-Поляна». Я повторюю, що ми відмовляємося продавати наш сімейний бізнес. Проходить 2 місяці, йдуть суди по свердловинах, які ми не можемо розблокувати, працівників підприємства викликають в ДБР, йдуть обшуки, вилучається техніка, документація…

А зранку 13 лютого працівники Служба Безпеки України приходять з обшуками у наш батьківський будинок у Сваляві, де вручають підозру моєму брату Віталію Суботовському, звинувачуючи його у нібито пособництві державі агресору. Того ж дня його везуть у Київ, де відбувається перше судове засідання», – розповідає Володимир Суботовський.

З його слів, суд, за відсутністю повних доказів, відпускає Віталія під заставу. Водночас відбуваються обшуки в їхніх батьків, у друзів Віталія в різних куточках України. У межах слідчих дій, Віталія постійно викликають на допити у Київ. Минулої суботи Віталія Суботовського терміново госпіталізували у Свалявську лікарню. Вірус, який він переходив на ногах, дав ускладнення.

«В цей час у Сваляву приїжджають Іван Петрищев – співробітник Мукачівського СБУ, як він представився, і ще двоє осіб, які представилися Андрієм та Михайлом. Ці особи викликають на розмову у кафе «Мірелла» спочатку в. о. Свалявського міського голови Мирославу Скрипинець і просять її, щоб вона «натисла» на головного лікаря Олександра Фізера й той терміново виписав Віталія з лікарні.

Після цього, на те ж місце викликають самого Олександра Фізера, вимагаючи вже у нього терміново виписати брата з лікарні. Олександр Фізер відмовляє, пояснюючи, що людина дійсно хвора», – стверджує Володимир Суботовський.

Підприємець розповідає, що наступного дня Олександру Фізеру знову почали телефонувати і тиснути, вимагаючи виписати Віталія достроково, апелюючи до того, що «якщо ви не зробите це до п’ятниці, то нам це вже буде не цікаво, і в нас тоді буде інший підхід»…

«Як нам стало відомо, одна з осіб, які чинили тиск на Мирославу Скрипинець та на Олександра Фізера – Михайло Завидняк – один із керівників УСБ України у Закарпатській області. 

Люди, які ініціювали цю замовну справу з метою взяти під варту мого брата, обмовились що «це лише привід, щоб вчепитись, бо суди вони не потягнуть» і доповнили – «як тільки вони погодяться продати завод, вся справа розтане як цукор у воді»…», – наголошує підприємець.

Володимир Суботовський акцентує, що наразі його брат перебуває на стаціонарному лікуванні у Свалявській лікарні. Він не збирається виїжджати за межі України, а брати й далі відстоюватимуть правду у судах.

Також підприємець наголошує, що оскільки серед співзасновників ТОВ «Аква-Поляна» є підприємство та громадяни ЄС, чиї права теж порушуються, він лишає за собою право звернутися до Президента України, аби останній особисто втрутився в ситуацію та зупинив «силову монополізацію» видобутку мінеральних вод та санаторно-курортної галузі на Закарпатті, адже це не лише руйнує приватний бізнес, який наповнює бюджети усіх рівнів та донатить десятки мільйонів гривень на ЗСУ, а й загрожує втратою робочих місць місцевим мешканцям, які свідомо не лишили Україну і продовжують працювати та робити свій внесок у перемогу України на рідній землі.

Володимир Суботовський. Фото з архіву Район.СваляваВолодимир Суботовський. Фото з архіву Район.Свалява

Володимир Суботовський. Фото з архіву Район.СваляваВолодимир Суботовський. Фото з архіву Район.Свалява

Володимир Суботовський. Фото з архіву Район.СваляваВолодимир Суботовський. Фото з архіву Район.Свалява

Джерело

Новини Закарпаття