У Закарпатській обласній лікарні роблять спільні операції з американськими хірургами

За інформацією: Суспільне.

Спільні операції з хірургами із США. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Медики зі США приїжджають в Україну з 2023 року. Цього разу в Ужгороді працюють два мікрохірурги — Ендрю Баудер та Стівен Ковач.

"Наша співпраця розпочалася з віртуальних консультацій. Надалі ми зрозуміли, що наша допомога буде потрібною в Україні, тому ми почали приїжджати. В Україні люди отримують важкі травми через війну, тому є потреба в тому, щоб використовувати живі тканини для переміщення на інші частини тіла й заміщення дефектів, в чому і полягає завдання мікрохірургії та в чому ми з колегою спеціалізуємося", — розповів Стівен Ковач.

Американські хірурги разом з українськими лікарями 18 березня робили спільну операцію на руку.

"Це пересадка функціонального м’яза для того, щоб відновити функцію руки, щоб м’язи могли скорочуватися і ця операція буде тривати 8-9 годин. Ми можемо робити реконструкцію будь-яких частин тіла, але через цю війну більшість травм, які ми бачимо, то це травми нижніх і верхніх кінцівок. Також ми робили операції на шиї та на тулубі", — зазначив Стівен Ковач.

Спільні операції з хірургами із США. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк"Операція виконується на двох сегментах, тобто на кінцівках, вірніше на двох ділянках — або нижньої, або верхньої кінцівки. Деталей у людини немає, тому треба звідкись взяти здорову тканину, щоб пересадити на тканину, яка потребує заміщення, або якої немає, або кістковий дефект замінити, або замінити м’якотканинний дефект, знову ж замінити функцію нервів тощо", — додав Андрій Погоріляк.

Американські хірурги в Закарпатську обласну лікарню приїхали вп’яте. Такі операції для військових — безкоштовні, розповів директор медзакладу Юрій Яцина.

"Прооперовано понад 40 військових спільно з нашими хірургами. Також ми провели дуже багато консультацій пацієнтів, оглянули велику кількість військових. Ми не працювали до повномасштабної війни з ними (з американськими хірургами — ред.), вони практично прийшли нам на допомогу вже під час бойових дій", — зазначив Юрій Яцина.

Американські хірурги тренують українських лікарів з різних міст, зокрема Харкова, Дніпра, Києва, Одеси, Вінниці та Закарпаття.

"Українські хірурги тренуються для того, щоб могли такі операції самостійно. Ми задоволені роботою тут більше, ніж роботою вдома. Це дуже сміливі люди, які, ми сподіваємося, візьмуть багато хорошого від нашої співпраці", — каже Стівен Ковач.

Спільні операції з хірургами із США. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк"До повномасштабного вторгнення на Закарпатті такі операції були рідкістю та виконувалися тільки в нашому відділенні. Зараз подібні операції проводять в Обласній дитячій лікарні та в Мукачівському шпиталі. Найголовніше, що є молоді лікарі, які готові проваджувати ці методи лікування у надскладних випадках", — додав Андрій Погоріляк.Читати ще

Читати ще

Приймали пологи при світлі мобільних телефонів: 34-річна закарпатка народила дев’яту дитину вдома

Новини Закарпаття