За інформацією: Суспільне.
Обмін військовополоненими 4 липня 2025 року. Володимир Зеленський/Telegram
Під час чергового етапу обміну військовополоненими до України повернувся закарпатець Мирослав Балога.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
Україна та Росія у п'ятницю, 4 липня, провели черговий етап обміну військовополоненими в рамках домовленостей у Стамбулі 2 червня. З російської неволі повернули групу оборонців з категорії “поранені і важкохворі”, а також “молодші 25 років”. За даними омбудсмана, вдалося повернути захисників, яких РФ засудила на тривалі терміни ув’язнення, а також тих, хто вважався зниклими безвісти.
Про обмін повідомив президент Володимир Зеленський.
“Наші люди вдома. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року”, — написав президент.
Зеленський повідомив, що сьогодні повернулися захисники, які боронили Україну в різних регіонах: Донеччина і Маріуполь, Луганщина, Харківщина, Херсонщина. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту. А також цивільні.
Кількість повернутих з причин безпеки не називають — її озвучать в кінці обміну.
"Сьогодні відбувся черговий етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Стамбулі. Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за дорученням президента України повернуто з російської неволі групу оборонців з категорії “поранені і важкохворі”, а також “молодші 25 років”, — зазначили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, Сил спеціальних операцій, а також Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 20 років. Найстаршому — 59 років. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити і офіцерів. Серед визволених сьогодні знову є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.
Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад 3 роки.
Наголошується, що звільнені з полону пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.