За інформацією: Суспільне.
В Ужгороді екоінспекція виявила порушення на Чорних озерах. Державна екологічна інспекція в Закарпатській області | Facebook
В Ужгороді представники екоінспекції виявили порушення на Чорних озерах. Збитки через псування землі складають понад 270 тис. гривень.
Про це Суспільному повідомив виконувач обов'язків начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Василь Донбай.
В Ужгороді екоінспекція виявила порушення на Чорних озерах. Суспільне Ужгород/Вероніка Мороз
Працівники екоінспекції обстежили місце після електронного звернення, яке надійшло через застосунок "Екозагроза". Там зафіксували порушенням вимог законодавства, зокрема Земельного кодексу, Водного кодексу, Кодексу України про "Про охорону навколишнього природного середовища", Постанови Кабміну "Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них".
Матеріали передали правоохоронцям, повідомили в екоінспекції.
Що відомо
На початку лютого Чорні озера засипали ґрунтом. У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом засмічення водойми.
Начальник управління містобудування та архітектури міської ради Олег Боршовський повідомив, що ніяких дозвільних документів щодо ввозу ґрунту ніякі департаменти і управління міської ради не недавали. "Міська рада створить комісію, зафіксує ці всі матеріали, що там будуть зафіксовані, і буде напевно направлено в поліцію або в прокуратуру", — зазначив Боршовський. За його словами, міськрада планувала впорядкувати озеро, взяти територію на баланс міста та зробити паспорт водного об'єкта.
Депутат Ужгородської міської ради та військовослужбовець Олександр Волосянський на своїй Facebook-сторінці написав, що міська рада ніби-то планувала передати 70 соток території озера у приватну власність, як землю для ведення селянського господарства. За його словами, відповідне рішення ухвалили 10 грудня 2021 року на засіданні постійної комісії із земельних відносин та містобудування.
"Депутати використали норму, яка дозволяє передавати безкоштовно для ведення селянського господарства до 2 гектарів землі. Виділена ними територія є озером і не може бути передана у приватну власність. Земельна комісія цього "не помітила" і ухвалила проєкт на сесію ради", — написав Олександр Волосянський.