Державна підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції


		Державна підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції	0Постановою Кабінету Міністрів України № 300 від 15 березня 2024 року внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. №918.

Зазначеним документом передбачено виділення коштів з державного бюджету для надання підтримки за такими напрямами та у такому розмірі:

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення у розмірі 4000 гривень на 1 гектар. (Учасниками програми можуть бути, як фізичні, так і юридичні особи, що обробляють не менше 1 га і не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення та відповідають іншим умовам програми);
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки у розмірі 7000 гривень на одну корову. (Учасниками програми можуть бути, як фізичні, так і юридичні особи, що утримують не менше 3 і не більше 100 корів та відповідають іншим умовам програми);
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець. (Учасниками програми можуть бути, як фізичні, так і юридичні особи, що утримують не менше 5 і не більше 500 голів кіз та/або овець і відповідають іншим умовам програми).

Бюджетні кошти надаються для покриття понесених витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз. Скористатися підтримкою можна лише за одним із зазначених напрямів.

Звертаємо увагу, що заявки на отримання бюджетних коштів подаються програмними засобами ведення ДАР після оприлюднення оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня 2024 року.

З додатковою інформацією із зазначених питань можна ознайомитися за такими посиланнями:

https://minagro.gov.ua/news/uriad-rozshyryv-napriamy-pidtrymky-dlia-fermerskykh-hospodarstv

https://www.dar.gov.ua/

Джерело

Новини Закарпаття