Допомогають пораненим захисникам: як в Ужгороді працює волонтерська організація “Помагатори”

За інформацією: Суспільне.

Волонтери ГО “Помагатори”. Громадська організація “Помагатори”/Facebook

В Ужгороді громадська організація "Помагатори" опікується пораненими військовослужбовцями, які проходять лікування та реабілітацію в міській лікарні. Волонтери забезпечують захисників необхідними речами та ліками завдяки пожертвам людей, а також допомагають військовим із логістикою під час повернення додому.

Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла голова благодійної організації Вікторія Суліма.

За словами волонтерки, лікування військових у закарпатських медзакладах є безкоштовним, проте іноді виникає потреба терміново придбати рідкісні ліки, які не покриваються програмою НСЗУ. Для зберігання медикаментів та речей керівництво міської лікарні безкоштовно виділило організації невелике приміщення.

В ефірі голова організації порушила проблему логістики та ставлення до поранених під час їхнього повернення додому. Вона навела приклад військовослужбовця Дмитра, який пересувається на кріслі колісному через важкі травми обох ніг. В Ужгороді чоловіку допомогли сісти у непристосований вагон працівники вокзалу та поліції, попередивши станцію прибуття в Дніпрі. Проте, за словами Суліми, там військового ніхто не зустрів.

"Ніхто, взагалі ніхто. Просто провідник бігав по перону і шукав якихось чоловіків таких сильних, щоби вони допомогли от знести хлопця. Ну, про що ми можемо говорити", — додала керівниця "Помагаторів".

Волонтерка також повідомила, що за поїздку з Дніпра до пологового будинку в Запоріжжі приватні перевізники взяли з пораненого військового 7,5 тисяч гривень в один бік.

"Ну це ж поранений хлопець, це наш захисник, це батько, який не ходить зараз. Ну, якщо таке не впливає на людей, то я не знаю, як з таким боротися", — розказала Вікторія Суліма.

За її словами, організація існує чотири роки та функціонує переважно завдяки фінансовій підтримці місцевих жителів. Зокрема, гроші на потреби поранених передавали працівники міської бібліотеки, а також Чопська школа, які відмовилися від купівлі квітів на свято останнього дзвоника. Крім того, благодійний захід організували студенти філологічного факультету УжНУ, які передали волонтерам 27 тисяч гривень. Завдяки гранту від Карпатського фонду організація також має змогу закуповувати засоби гігієни та оплачувати роботу психологів і юристів.

Новини Закарпаття