За інформацією: Суспільне.

Дівчина плете вінок на “Купала Фест”. Суспільне Ужгород
Христина — волонтерка, яка на Купала-фесті робить охочим аквагрим. Розповідає: вчиться на художницю у Закарпатській академії мистецтв. За її словами, вже протягом чотирьох років працює на таких заходах.
"Ми використовуємо аквагрим, тобто саме фарби для шкіри, які не є токсичними, вони не шкідливі. Є різні кольори. Можна за бажанням вибрати, можемо зробити із прикладів, які представляємо, або самим запропонувати свій малюнок, і ми намалюємо. Якщо дитина дуже маленька, крутиться, то може бути гіршою якістю аквагрима, але так сидить добре, буде хороша якість", — розповіла волонтерка.
Також у межах фестивалю відбувся ярмарок, на якому відвідувачі мали змогу придбати різні сувеніри. Свої авторські силянки, чокери та гердани представила й Олена Розумик, яка приїхала на "Купала Фест" із Києва. Загалом майстриня привезла на захід понад сто власних виробів.
"Я продаю вироби з бісеру, ручної роботи, відтворені етнічні прикраси, але не просто етнічні прикраси, а я їх осучаснюю на новий лад. Бо всі звикли носити їх суто під вишиванки і на якісь урочисті події, а хотілося б, щоб українську культуру якось розширювали більше і в буденності. Щоб бачили всі, що можна також носити не тільки, вдягнувши вишиванку і купу всього народного, а і бачили в якихось таких маленьких деталях", — пояснила майстриня.
За словами співорганізаторки Валентини Васильової до фестивалю долучились 62 учасники. Купало-фест є благодійним.
"Плануємо, в нас є мета — зібрати 200 000 на компоненти для дронів літакового типу, а також на обладнання для дронерів", — розповіла співорганізаторка.

Ввечері на фесті запалили ватру. Суспільне Ужгород
Ввечері на фестивалі на ватрі спалили матрьошку як символ російської культури. Її виготовили майстрині з ПАДІЮНу, повідомила кореспондентка Суспільного.
