У Закарпатській обласній науковій бібліотеці -– поповнення: що почитати

Фото ілюстративне 124 Фото ілюстративне

Відділ художньої літератури Закарпатської Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки ім. Ф. Потушняка поповнився новими книгами.

Про це розповідають на сайті читальні.

Нова література – це видання, отримані в рамках проєкту  «Польська полиця в Україні», організованого Інститутом Книги та фінансованого з коштів Міністерства Культури та Національної Спадщини республіки Польща у співпраці з Українським інститутом книги.

Катажина Ририх «Лопушане Поле»:

Дітлахи зі звичайного подвір’я чи не щодня стають свідками незвичайних подій! Та хіба може бути інакше, якщо в сусідньому будиночку живе Чарівниця, у якої, звісно, є чорний кіт, а в гості приходить таємничий доктор А. Кула, гонихмарник Тимофій і пані Дора, яка багато років даремно подає заяву до Товариства Чарівниць, але їй постійно відмовляють (не годиться майбутній чарівниці віддавати перевагу пилотяга над мітлою!). Щодня тут стаються дива: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвір’ям спалахує нова зірка… Ну хіба можна життя в будинку край Лопушаного Поля проміняти на життя в «Елітному», — дуже дорогому, але такому нудному й передбачуваному житловому комплексі?

Катажина Ририх «Лопушане Поле»Катажина Ририх «Лопушане Поле»

Томаш Ґживачевський «Кордони мрій»:

Тринадцять захопливих художніх репортажів із псевдореспублік затягують читача в чорні діри альтернативних, але водночас таких справжніх реальностей. Абхазія, Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, «ЛНР», «ДНР» – де-юре вони не існують, де-факто там триває життя за своїми специфічними законами, надиктованими парадоксальною реальністю та невтіленими мріями про незалежність.

Томаш Ґживачевський «Кордони мрій»Томаш Ґживачевський «Кордони мрій»

Дорота Тераковська «Дочка Чарівниць»: 

Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами Дитям, Дівчинкою і Панянкою. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Колись славне Велике Королівство завоювали степові ординці і накинули на нього зашморг, а він душить народ, що, здавалось би, втратив будь-які сподівання, втратив мужність і хоробрість опору. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…

Дорота Тераковська «Дочка Чарівниць»Дорота Тераковська «Дочка Чарівниць»

Вітольд Шабловський «Кулемети й вишні: історії про добрих людей з Волині»:

Відомий польський репортер Вітольд Шабловський упродовж трьох років розшукував у Польщі та в Україні очевидців Волинської трагедії і їхніх нащадків. Розповіді про пережиті ними події 1943 року лягли в основу книжки «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині».

Ці історії – про зруйновані у вирі війни людські долі й обірвані життя, і водночас – про людяність, силу духу та милосердя. Через спалах міжнаціональної ворожнечі сусіди стали ворогами. Однак і в ситуації смертельної небезпеки чимало людей були готові ризикувати життям задля порятунку ближнього – насамперед людини, а не представника певної нації.

Ця книжка є спробою знайти шлях до примирення і прощення попри трагічні сторінки в історії польського та українського народів.

Вітольд Шабловський «Кулемети й вишні: історії про добрих людей з Волині»Вітольд Шабловський «Кулемети й вишні: історії про добрих людей з Волині»

Стефан Грабинський «Демон руху»:

Оповідання Стефана Грабинського (1887–1936), що входять до збірок «Демон руху» і «Книга вогню», включені до багатьох антологій світової фантастичної літератури. Герої цих творів стикаються з таємничими й незвичайними явищами, які змінюють їх внутрішньо. Автор порушує психологічні, філософські й метафізичні проблеми людського буття і свій жанр пропонує називати психо- або метафантастикою. Містика, якою оповито все, що відбувається на залізничних коліях та в місцях спалахування пожеж, просякнута неабиякою поезією й ліризмом та тримає в напрузі з першої й до останньої сторінки.

Стефан Грабинський «Демон руху»Стефан Грабинський «Демон руху»

Яцек Дукай «В краю невірних»

До цієї книги увійшло вісім оповідань і повість Яцека Дукая у жанрі фантастики та альтернативної історії зі збірок, опублікованих у 2000–2017 роках. Твори з його ранньої збірки «В краю невірних» належать до метафізико-теологічної фантастики. Сюжети зі збірки «Ксаврас Вижрин та інші національні твори» виводять читача, зокрема, на знайомі з «Криги» обрії альтернативної історії, ба навіть політичної філософії. Найновіші оповідання – «Втрко» та «Портрет нетоти» – хоч цілковито різні за сюжетами й ідеями, але поєднані настроєм і духом теперішнього життя східноєвропейської людини. На тлі, як завжди, динамічних, вигадливих і неповторних сюжетів читач дізнається, як зникає межа між війною та тероризмом, розумом і вірою, героєм і негідником, митцем і вбивцею. Філософське осмислення моральних дилем нашого життя – одна з найцікавіших рис письменника та важливий елемент його творів.

 

Яцек Дукай «В краю невірних»:Яцек Дукай «В краю невірних»:

Джерело

Новини Закарпаття