Новоселиця - село, що знаходиться на півдні Виноградівського району. Центр сільської ради. Розташована в південно-східній частині хребта Гути, в 22 км від районного центру і в 7 км від залізничної станції Королево на лінії Чоп - Солотвино.
Населення - понад 1 500 осіб.
У селі розміщене відділення № 3 радгоспу ім. Шевченка (центральна садиба знаходиться в смт Королево). За відділенням закріплено 697 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 121 га орної землі, 210 га саду, 108 га виноградників. Розвинені садівництво, виноградарство і тваринництво; вирощують також зернові (в основному пшеницю і овес) культури. За доблесну працю 6 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора (двічі) і «Знак Пошани» - бригадир М. А. Монд, орденами Трудового Червоного Прапора і «Знак Пошани» - механізатор В . А. Лемак. На території Новоселиці працюють: восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок. Є історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, магазини, відділення зв'язку.
Перші згадки про Новоселиці виявлені в письмових джерелах 1619 р. з 10 березня по кінець квітня 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1921 р. створена сільська організація КПЧ, ініціаторами створення якої були М. Д. Жолдош і М. М. Сідей. У роки окупації села хортистської Угорщиною на каторжні роботи була викрадена 21 сім'я.
У Новоселиці є пам'ятники архітектури - Успенська церква (1619 р.) і дзвіниця (XVII-XVIII вв.). Збереглася настінний розпис другої половини XVII ст., Де поряд з релігійними відображені і сюжети з світського життя.
Поблизу Новоселиці виявлені залишки поселення епохи раннього палеоліту (60-50 тисяч років тому).