«Теплиця» розташована в одному з мальовничих куточків Закарпаття – у підніжжі Чорної гори, на околиці затишного містечка з п'янкою назвою Виноградів. Карпатські гори надійно захищають місто від холодних повітряних мас, тому Виноградівський район – самий теплий у Закарпатті. Наприкінці березня тут вже справжня весна, а літо приносить багатий врожай не тільки сонячних днів, але і різноманітних овочів і фруктів, навіть таких як персики і абрикоси. Та й назва говорить сама за себе – усе місто потопає у виноградниках! Осінь – тепла і тривала. Перші приморозки спостерігаються лише наприкінці листопада. Зима дуже м'яка, середня температура у січні – 3-4°С.
Показання до лікування у санаторії “Теплиця”
Захворювання периферійної нервової системи:
в стадії ремісії: радикуліти; плексіти; неврити; поліневрити, посттравматичні ураження нервових корінців, периферійних нервів.
Захворювання периферійних судин:
облітеруючі ендартеріїти І-ІІ ст.; облітеруючий атеросклероз без виразок і гангрени; хвороба Рейно; варикозна хвороба без тромбофлебіту та трофічних порушень.
Серцево-судинні захворювання:
гіпертонічна хвороба І-ІІ ст. без кризового перебігу, ХНК не вище І ст.; гіпотонічна хвороба; нейро-циркуляторна дистонія; ішемічна хвороба серця, стенокардія напруження І-1ІФК, ХНК не вище І ст.; кардіосклероз, атеросклеротичний та пост-міокардичний, ХНК не вище І ст.
Захворювання верхніх дихальних шляхів:
хронічні трахеїти; бронхіти; синусіти; фарингіти; ларингіти.
Захворювання ендокринної системи та обміну речовин:
цукровий діабет легкого ступеню; гіпертиреоз легкого ступеню; аліментарне ожиріння; подагра; сечокислий діатез.
Захворювання кишково-шлункового тракту:
функціональні захворювання шлунку і кишківника, хронічні гастрити зі збереженою та підвищеною секреторною функцією, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, в стадії ремісії, безкам’яний холецистит, в стадії ремісії, дискинезія жовчного міхура, постхолецистектомічний синдром, хронічні гепатити, неактивна фаза, в стадії компенсації.
Протипоказання:
всі гострі захворювання, хронічні в стадії загострення; онкологічні, гематологічні захворювання; туберкульоз (всі форми); декомпенсовані стани всіх органів і систем; інфекційні захворювання; посттравматичний синдром не раніше 3-х місяців після травми; варикозна хвороба до 1 року після гострого тромбофлебіту; ревматоїдний артрит ІІ-ІІІ ст., сильний больовий синдром; гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ст.; нестатична стенокардія, стенокардія напруження ІІІ-ІV ФК; цироз печінки; доброякісні пухлини сечостатевої системи (поліпи, фіброміоми, кісти, ендометріоз, гідросальпінкс); мастопатія, пухлини молочних залоз, кольнульозні холецистити, сечокам’яна хвороба, лихоманка, нахил до кровотечі, психічні захворювання, судомний синдром, інваліди 1-2 групи, які потребують стороннього догляду.
Лікування
Мінеральна вода “Теплиця”
гірко-солона високомінералізована вода, що поступає із свердловини глибиною 961 м.
Властивості:
- болезаспокійливе
- судиннорозширювальне
- посилення імунітету, опірності організму
- протизапальне
- поліпшення живлення тканин
- відновлення функції органів
- антиалергічне
- заспокійливе
Термальна мінеральна вода надходить майже з кілометрової глибини і має на виході температуру 39°С. В результаті досліджень, проведених Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (УкрНДІ МРіК, м.Одеса) визначено, що за хімічним складом це – вуглекисла борна бромна кремнієва залізиста хлоридно-натрієва слабокисла вода з високим ступенем мінералізації.
Мінеральна вода “Олегівська”
кремнієва гідрокарбонатна кальцієво-натрієва слабомінерализована.
Механізм дії:
- стимулює секреторну діяльність залоз системи травлення
- підсилює перистальтику кишечнику
- стимулює жовчоутворення, жовчовиділення
- стимулює діурез
- покращує репаративні процеси в хрящовій, сполучній тканинах
- терпкий, антисептичний і болезаспокійливий ефекти
Це – питна мінеральна вода з високим вмістом кремнію; за хімічним складом – кремнієва гідрокарбонатна кальцієво-натрієва слабомінералізована вода.
Показання до питного застосування слабкомінералізованої мінеральної води «Олегівська»: хронічний пієлонефрит, сечокислий діатез, хронічні некалькульозні холецистити та дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічні коліти, хвороби обміну речовин (ожиріння, подагра, цукровий діабет), захворювання опорно-рухового апарату.
Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення.
Мінеральна вода “Кушницька”
маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва лікувально-столова.
Механізм дії:
- покращує вуглеводний і білковий обмін
- протизапальна дія
- нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту
- знижує рівень кислотоутворення в шлунку
- показана при сполученій патології печінки і гастродуодентальної системи
За результатами повного фізико-хімічного аналізу вода класифікується як маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва.
Рекомендоване вживання мінеральної води «Кушницька» при хронічних гастритах з підвищеною та нормальною кислотоутворюючою та секреторною функцією шлунку, неускладненій виразковій хворобі шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічних колітах, при синдромі подразненого кишечнику, хронічних панкреатитах та некалькульозних холециститах, хронічних пієлонефритах та сечокам’яній хворобі.
Протипоказання до застосування – гострі холецистити, панкреатити, коліти та ентерити, злоякісні захворювання органів травлення.
Мінеральна вода “Боржавська”
Це – питна мінеральна вода, що надходить зі свердловини № 3 (1п), розташованій у с.Довге Іршавського району Закарпатської області. За хімічним складом вода – борна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва маломінералізована. В ній дотримується природний баланс макро- і мікроелементів, які являють собою «золоту пропорцію» мінералів для організму!
Показання до питного застосування мінеральної води «Боржавська»: хронічний коліт і синдром подражненого кишківника, хронічні холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічні пієлонефрити, сечокам'яна хвороба.
Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення.
SPA-ванни
SPA-ванни з використанням м'якої природної гідрокарбонатної натрієво-кальцієвої слабомінералізованої води: ванільна ванна-джакузі «Афродіта», молочна ванна-джакузі «Клеопатра», винна ванна-джакузі «Казанова», ванна-джакузі з морськими водоростями «Нефертіті», мінеральна ванна з бальзамом "Наноель"
Мінеральні ванни з бальзамом "НАНОЕЛЬ"
В санаторії «Теплиця» виняткова увага приділяється бальнеології – використанню з лікувально-профілактичною метою мінеральних вод. На їх основі в здравниці готують різноманітні ванни: як класичні (йодобромні, хвойні, з додаванням ефірних масел тощо), так і засновані на новітніх наукових розробках.
Лікування ваннами (водолікування) було популярне у всі часи. Здавна людям було відомо, що шкіра – найбільш обширний орган виділення шлаків, тому в загальнооздоровчих цілях було необхідно знайти спосіб активізації її діяльності. Засобом, стимулюючим видільну функцію шкіри, стали лікувальні ванни.
Аквагімнастика
Заняття аквагімнастикою в санаторії «Теплиця» проводяться в 3 формах:
- аквагімнастика з аквапоясом у великому терапевтичному басейні проводиться в мінеральній воді температурою 28-29°С і забезпечує розвантаження хребта і його пасивне підводне вертикальне витягнення у поєднанні із зміцненням «м'язового корсету хребта»;
- аквагімнастика в басейні з термальною мінеральною водою температурою 35-36°С сприяє поліпшенню кровообігу, зниженню больових відчуттів в суглобах і розслабленню м'язів; унікальні хімічні властивості термальної вуглекислої борної бромистої залізистої хлоридно-натріевої високомінералізованої води мають виражений протизапальний, знеболюючий, гіпотензивний, спазмолітичний і метаболічний ефекти дії;
- аквастеп - спеціальний комплекс вправ з «ходінням по дну басейну» (у малому терапевтичному басейні) проводиться в мінеральній воді температурою 30-32°С і максимально використовує з лікувальною метою гідростатичний тиск води, яка забезпечує лімфодренаж, сприяє поліпшенню венозного відтоку і артеріального кровообігу занурених на глибину нижніх кінцівок).
Побут
До послуг гостей санаторію два триповерхових спальних корпуси з одно- та двомісними номерами підвищеної комфортності (душ, с/в, умивальник, телевізор, частина номерів з холодильниками і кондиціонерами) і 15 літніх будиночків з двомісними номерами категорії "стандарт". Щоденне прибирання номерів, заміна постільної білизни через кожні 6 днів. Двомісні номери мають балкони, з яких відкривається чудовий вид закарпатських пейзажів
Харчування
Харчування відпочиваючих здійснюється в їдальні санаторію, банкетному залі або кафе.
У їдальні, розрахованій на 200 чоловік, організоване чотирьохразове харчування. Відпочиваючим пропонується широкий асортимент блюд як дієтичного меню, так і національної закарпатської кухні. На кожному прийомі їжі на вибір відпочиваючих – різноманітні закуски, салати, перші і други страви, напої. У щоденному раціоні - риба, м'ясо, молочні продукти, соки, овочі, фрукти.
За призначенням лікаря забезпечується дієтичне харчування.
Професіоналізм працівників їдальні і щоденний контроль медичного персоналу забезпечують смачне і збалансоване харчування.
Банкетний зал санаторію розрахований на 60 чоловік. У ньому організовується харчування відпочи-ваючих по індивідуально розробленному меню.
Також тут проводяться святкові вечері, банкети, здійснюється обслуговування корпоративних заходів (семінарів, нарад). До послуг клієнтів - ресторанне меню, розроблене на замовлення.
У кафе – смачні закарпатські блюда і напої, майстерність місцевих кухарів, тиха, спокійна обстановка, увага і привітність персоналу.
Дозвілля
Санаторій має розвинуту інфраструктуру розваг:
- більярд
- настільный теніс
- тренажерний зал
- дитяче спортивне містечко
- караоке
- кінозал
- бібліотека
- сауна
- кафе
Організовуються:
- дискотеки
- туристичні походи
- походи за ягодами та грибами
- рибна ловля (форель та ін.)
- виступи артистів
- різноманітні екскурсії
Як доїхати?
Рейсовими автобусами та потягами до міста Виноградів.
Контакти:
Адреса санаторію:
Україна, 90300, Закарпатська область , м. Виноградів, вул. Копанська, 265-А